bleachbit - en to bs translation catalogue (346 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
bs: %s ne može biti očišćen jer je trenutno pokrenut. Zatvorite i pokušajte ponovo.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
bs: --overwrite predviđeno jedino uz --clean

en: 2600 Magazine
bs: 2600 Magazin

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
bs: Baza URL-ova uključujući oznake, favikone i historiju posjećenih web stranica

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
bs: Baza podataka korisničkih imena i šifri, kao i popis lokacija koje ne bi trebale pohranjivati šifre

en: A history of forms entered in web sites
bs: Historija obrazaca unesenih na web stranicama

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
bs: Historija obrazaca unesenih na web stranicama i u traci pretrage

en: A new version is available.
bs: Dostupna je nova verzija.

en: Abort
bs: Prekid

en: Abort the preview or cleaning process
bs: Prekid procesa pregleda ili čišćenja

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
bs[0]: Oko %d minuta do kraja.
bs[1]: Oko %d minuta do kraja.
bs[2]: Oko %d minuta do kraja.

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
bs: Za pristup meniju aplikacije kliknite na ikonu hamburgera u traci sa naslovom.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
bs: Za pristup meniju aplikacije kliknite na logo u traci sa naslovom.

en: Active
bs: Aktivno

en: All languages will be deleted except those checked.
bs: Svi jezici, osim onih koji su označeni, će biti obrisani.

en: Allocating and wiping %s of memory.
bs: Dodeljivanje i čišćenje %s memorije.

en: Applications
bs: Aplikacije

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
bs: Jeste li sigurni da želite trajno obrisati datoteke u skladu sa odabranim operacijama?  Datoteke koje će biti obrisane možda su promijenjene otkako ste pokrenuli pregled.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
bs: Jeste li sigurni da želite trajno obrisati ove datoteke?

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
bs: Najmanje jedna datoteka je zaključana drugim procesom, tako da njen sadržaj ne može biti prepisan. Biti će označena za brisanje pri ponovnom pokretanju sistema.

en: Audio files tagger
bs: Tager audio datoteka

en: Audio player
bs: Audio plejer

en: Automatically preserving language %s.
bs: Automatsko čuvanje jezika %s.

en: Backup files
bs: Rezervne datoteke

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
bs: Budući da radite kao root, ručno otvorite ovaj link u web pregledniku:
    %s

en: Blocklists
bs: Liste zabrana

en: Blocklists will need update to work.
bs: Liste zabrana će trebati ažuriranje za rad.

en: Broken desktop files
bs: Oštećene desktop datoteke

en: Cache
bs: Keš

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
bs: Pažljivo provjeri listu paketa koji će biti uklonjeni komandom "dnf list autoremove".

en: Chat client
bs: Chat klijent

en: Chat logs
bs: Chat dnevnici

en: Check for new beta releases
bs: Provjeri nova beta izdanja

en: Check periodically for software updates via the Internet
bs: Povremeno provjeri ažuriranje softvera putem Interneta

en: Checking online for updates to winapp2.ini
bs: Online provjera za ažuriranje winapp2.ini

en: Choose a file
bs: Odabir datoteke

en: Choose a folder
bs: Odabir direktorija

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
bs: Odaberi direktorij sa dozvolom pisanja za svaki disk za koji se vrši prepisivanje slobodnog prostora.

en: Choose files to shred
bs: Odabir datoteka za uništavanje

en: Choose folder to shred
bs: Odabir direktorija za uništavanje

en: Clean
bs: Čišćenje

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
bs: Očisti fragmentaciju baze podataka da bi se umanjilo zauzeće prostora i unaprijedila brzina bez uklanjanja podataka

en: Clean file
bs: Očisti datoteku

en: Clean files in the selected operations
bs: Čišćenje datoteka za odabrane filtere

en: Clean files widely scattered across the disk
bs: Čišćenje datoteka raštrkanih po disku

en: Clean old system journals
bs: Očisti stare sistemske dnevnike

en: Cleaner is not usable on this OS because it has no actions: %s
bs: Čistač nije upotrebljiv na ovom OS-u jer ne sadrži akcije: %s

en: Clipboard
bs: Međuspremnik

en: Code
bs: Kod

en: Compatibility layer for Windows software
bs: Layer kompatibilnosti za Windows softver

en: Configure this option in the preferences.
bs: Konfigurišite ovu opciju u postavkama.

en: Confirm before delete
bs: Potvrdi prije brisanja

en: Cookies
bs: Kolačići

en: Crash reports
bs: Izvještaji grešaka

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
bs: Kreiranje nove, privremene datoteke pri čišćenju slobodnog prostora.

en: Current session
bs: Trenutna sesija

en: Custom
bs: Prilagođeno

en: Custom folders will be reset.
bs: Zadani direktoriji će biti vraćeni.

en: DOM Storage
bs: DOM Arhiva

en: Dark mode
bs: Tamni režim rada

en: Database
bs: Baza podataka

en: Debug logs
bs: Debag dnevnici

en: Deep scan
bs: Dubinsko skeniranje

en: Deep scan does not support multi-value variable.
bs: Dubinsko skeniranje ne podržava varijable višestrukih vrijednosti.

en: Delete
bs: Obriši

en: Delete HTML5 cookies
bs: Obriši HTML5 kolačiće

en: Delete broken application menu entries and file associations
bs: Obriši oštećene stavke izbornika aplikacije i asocijacije datoteka

en: Delete cached patches and installers
bs: Obriši keširane zakrpe i instalacije

en: Delete confirmation
bs: Potvrda brisanja

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
bs: .Obriši kolačiće, koji sadrže informacije poput postavki web stranice, autentifikacija i identifikacija praćenja

en: Delete downloaded podcasts
bs: Obriši preuzete podkaste

en: Delete files for unwanted languages
bs: Obriši datoteke za neželjene jezike

en: Delete obsolete files
bs: Obriši zastarjele datoteke

en: Delete old system logs
bs: Obriši stare sistemske dnevnike

en: Delete registry key
bs: Obriši ključ registra

en: Delete the audio and video recordings
bs: Obriši audio i video snimke

en: Delete the avatars and emoticons cache
bs: Obriši keširani sadržaj avatara i emotikona

en: Delete the backup files
bs: Obriši rezervne datoteke

en: Delete the cache
bs: Obriši keširani sadržaj

en: Delete the chat logs
bs: Obriši dnevnike razgovora

en: Delete the command history
bs: Obriši historijat komandi

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
bs: Obriši kolačiće, posjećene URL-ove i historiju pretraživanja

en: Delete the current and last sessions
bs: Obriši trenutnu i posljednju sesiju

en: Delete the current session
bs: Obriši trenutnu sesiju

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
bs: Obriši bazu podataka koja sadrži informacije poput broj reprodukcija i posljednji reproduciran

en: Delete the debug logs
bs: Obriši debag dnevnike

en: Delete the file
bs: Obriši datoteku

en: Delete the files
bs: Obriši datoteke

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
bs: Obriši historijat, koji uključuje posjećene lokacije, preuzimanja i sličice

en: Delete the list of game servers
bs: Obriši listu servera za igre

en: Delete the list of recently used documents
bs: Obriši listu nedavno korištenih dokumenata

en: Delete the list of visited web pages
bs: Obriši listu posjećenih web stranica

en: Delete the logs
bs: Obriši dnevnike

en: Delete the most recently used list
bs: Obriši posljednju korištenu listu

en: Delete the search history
bs: Obriši historiju pretraživanja

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
bs: Obriši registar pretraživanja, bazu riječi i datoteke koje sadrže

en: Delete the sync data and sign out of the browser
bs: Obriši sinhronizovane podatke i odjavi se iz preglednika

en: Delete the temporary files
bs: Obriši privremene datoteke

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
bs: Obriši torrente (samo metapodatke, ali ne i opisane datoteke)

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
bs: Obriši datum upotrebe, poziciju prozora i ostale podatke direktorija.

en: Delete the usage history
bs: Obriši historiju korištenja

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
bs: Obriši keširani web sadržaj, koji skraćuje vrijeme prikaza ranije pregledanih stranica

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
bs: Obriši deinstalacije za Microsoft ažuriranja koja uključuju zakrpe, servisne pakete i Internet Explorer ažuriranja

en: Delete user-specified files and folders
bs: Obriši datoteke i direktorije naznačene od korisnika

en: Delete without shredding
bs: Obriši bez uništavanja

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
bs: Obriši ~/.viminfo koji uključuje historiju datoteka, historiju komandi i bafere

en: Deleting files
bs: Brisanje datoteka

en: Desktop environment
bs: Desktop okruženje

en: Detected these swap devices: %s
bs: Pronađeni swap uređaji: %s

en: Device or resource is busy: %s
bs: Uređaj ili resurs je zauzet: %s

en: Directory is not empty: %s
bs: Direktorij nije prazan: %s

en: Disabling swap.
bs: Onemogućavanje swap-a.

en: Disk space recovered: %s
bs: Oporavljeni prostor na disku: %s

en: Disk space to be recovered: %s
bs: Prostor na disku za oporavak: %s

en: Disk was full when writing configuration to file %s
bs: Disk je bio pun prilikom pisanja konfiguracije u datoteku %s

en: Do not delete
bs: Ne briši

en: Document viewer
bs: Preglednik dokumenata

en: Done.
bs: Gotovo.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
bs: Preuzmi i ažuriraj čistače od korisničke zajednice (winapp2.ini)

en: Download data needed for chaff generator?
bs: Preuzmi podatke potrebne za generator ljuske?

en: Download history
bs: Historija preuzimanja

en: Downloaded podcasts
bs: Preuzeti podkasti

en: Downloading url failed: %s
bs: Preuzimanje neuspješno: %s

en: Drives
bs: Diskovi

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
bs: Povlačenje privilegija sa ID procesa {pid} na ID korisnika {uid}.

en: Editor
bs: Uređivač teksta

en: Email client
bs: E-mail klijent

en: Empty the recycle bin
bs: Isprazni kantu za smeće

en: Empty the trash
bs: Isprazni kantu

en: Error #%d when flushing the file buffer.
bs: Greška #%d pri slanju sadržaja u bafer.

en: Error checking whether path exists: %s
bs: Greška pri provjeri postojanja putanje: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
bs: Greška u handle_cleaner_option() za cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
bs: Greška pri učitavanju SQLite modula: moguće je da ga blokira antivirusni program.

en: Error reading cleaner: %s
bs: Greška pri čitanju čistača: %s

en: Error when checking for updates:
bs: Greška prilikom provjere ažuriranja:

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
bs: Greška pri otvaranju konekcija radi provjere ažuriranja. Molim, provjerite ispravnost mreže i da li firewall blokira ovu aplikaciju. Tekst greške: {}

en: Error when setting the default drives to shred.
bs: Greška pri postavljanju zadanih pogona na uništavanje.

en: Error: {operation_option}: {command}
bs: Greška: {operation_option}: {command}

en: Errors: %d
bs: Grešaka: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
bs: Iznimka u toku operacije '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
bs: Izvršna datoteka nije pronađena: %s

en: Exit after cleaning
bs: Zatvori nakon čišćenja

en: File
bs: Datoteka

en: File archiver
bs: Arhiver

en: File manager
bs: Upravitelj datoteka

en: File transfer client
bs: Klijent za prijenos datoteka

en: Files deleted: %d
bs: Obrisanih datoteka: %d

en: Files to be deleted: %d
bs: Datoteka za brisanje: %d

en: Folder
bs: Direktorij

en: Form history
bs: Historija obrazaca

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
bs: Pronađeni UUID za swap datoteku {device} je {uuid}.

en: Free disk space
bs: Slobodni prostor na disku

en: Free space and maintain privacy
bs: Slobodan prostor i čuvanje privatnosti

en: Freeing %s of memory.
bs: Oslobađanje %s memorije.

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
bs: GNU General Public License verzija 3 ili veća.
    Pogledaj https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
bs: Igra

en: Games
bs: Igre

en: General
bs: Općenito

en: Generating files
bs: Generisanje datoteka

en: Graphics editor
bs: Grafički editori

en: Handled unknown error #0 while truncating file.
bs: Došlo je do greške #0 pri obradi datoteke.

en: Hide irrelevant cleaners
bs: Sakrij nerelevantne filtere

en: Hillary Clinton's emails
bs: E-mailovi Hillary Clinton

en: History
bs: Historija

en: IRC client formerly known as XChat
bs: IRC klijent ranije poznat kao XChat

en: Icons for files on the system
bs: Ikone datoteka na sistemu

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
bs: Ako se pronađe ažuriranje, dobit ćete opciju za pregled dodatnih informacija.  Nakon toga možete ručno preuzeti i instalirati ažuriranje.

en: Ignoring cleaner because it is world writable: %s
bs: Ignorisanje čistača jer je world-writable: %s

en: Imported from winapp2.ini
bs: Uvezeno iz winapp2.ini

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
bs: Uvoz čistača iz Winapp2.ini.

en: Index
bs: Registar

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
bs: Provjerite prikaz svih datoteka koje želite zadržati.

en: Inspiration
bs: Predložak

en: Installers
bs: Instalacije

en: Known clients and friends
bs: Poznati klijenti i prijatelji

en: Known files history
bs: Historija poznatih datoteka

en: Languages
bs: Jezici

en: List of files downloaded
bs: Lista preuzetih datoteka

en: List of visited web pages
bs: Lista posjećenih web stranica

en: Loading native cleaners.
bs: Učitavanje internih čistača.

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
bs: Učitaj početnu sesiju nakon zatvaranja ili rušenja preglednika

en: Localizations
bs: Lokalizacije

en: Logs
bs: Dnevnici

en: Make chaff
bs: Kreiraj ljusku

en: Make files
bs: Kreiraj datoteke

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
bs: Kreiraj nasumično generisane poruke na osnovu dokumenata.

en: Mark for deletion
bs: Označi za brisanje

en: Media player
bs: Medijski plejer

en: Memory
bs: Memorija

en: Memory dump
bs: Prijepis memorije

en: Most recently used
bs: Nedavno korišteni

en: Multimedia
bs: Multimedija

en: Multimedia viewer
bs: Multimedijski preglednik

en: Name
bs: Naziv

en: New winapp2.ini was downloaded.
bs: Nova winapp2.ini datoteka je preuzeta.

en: No directories given for --wipe-free-space
bs: Nisu naznačeni direktoriji za --wipe-free-space

en: No paths found in clipboard.
bs: Putanje u međuspremniku ne postoje.

en: No work to do. Specify options.
bs: Ništa za uraditi. Navedite opcije.

en: Number of files
bs: Broj datoteka

en: Office suite
bs: Uredski paket programa

en: Open web browser to %s?
bs: Otvorite web preglednik na %s?

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
bs: Prepiši sadržaj datoteka za sprječavanje vraćanja

en: Overwrite free disk space %s
bs: Prepiši slobodni prostor na disku %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
bs: Prepiši slobodni prostor na disku da biste sakrili obrisane datoteke

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
bs: Prepisivanje je neefikasno na nekim sistemima i pri određenim BleachBit operacijama.
    Prepisivanje je znatno sporije.

en: Package lists
bs: Liste paketa

en: Package manager
bs: Sistemski upravitelj paketa

en: Passwords
bs: Šifre

en: Path
bs: Putanja

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
bs: Putanja za čišćenje mora biti postojeći direktorij: %s

en: Physical free memory is %s.
bs: Fizička slobodna memorija je %s.

en: Places
bs: Mjesta

en: Please wait.  Cleaning %s.
bs: Molim sačekajte.  Čišćenje za %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
bs: Molim sačekajte.  Pregled za %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
bs: Molim sačekajte.  Dubinsko skeniranje u toku.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
bs: Molim sačekajte.  Čišćenje slobodnog prostora na disku.

en: Preferences
bs: Postav_ke

en: Prefetch
bs: Dohvati

en: Preserve
bs: Zadrži

en: Preview
bs: Pregled

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
bs: Pregled datoteka za odabrane filtere (bez brisanja datoteka)

en: Quarantine
bs: Karantena

en: Re-enabling swap.
bs: Ponovno omogućavanje swap-a.

en: Recent documents list
bs: Lista korištenih dokumenata

en: Recordings
bs: Snimci

en: Recycle bin
bs: Kanta za smeće

en: Reinitializing the swap device %s.
bs: Ponovna inicijalizacija swap uređaja %s.

en: Remote control software
bs: Softver za daljinsko upravljanje

en: Remove packages that were formerly dependencies
bs: Ukloni prethodno zavisne pakete

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
bs: Vrati historiju korištenja pretraživača i obriši ne-tvorničke pretraživače, od kojih su neki automatski dodati

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
bs: Ponovno postavljanje konfiguracijske datoteke zbog oštećenja: %s

en: Rotated logs
bs: Rotirani dnevnici

en: Run
bs: Run dijalog

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
bs: Pokreni BleachBit sa administratorskim ovlastima za veću preciznost prepisivanja sadržaja datoteka.

en: Run external command: %s
bs: Pokrenite vanjsku komandu: %s

en: S_hred Settings and Quit
bs: Uništi postavke i _zatvori

en: Search engines
bs: Pretraživači

en: Search history
bs: Historija pretraživanja

en: Search tool
bs: Alat za pretragu

en: Security warning
bs: Sigurnosno upozorenje

en: Select destination folder
bs: Odaberi odredišni direktorij

en: Session
bs: Sesija

en: Session restore
bs: Vraćanje sesije

en: Setting nice value %d for this process.
bs: Postavljanje vrijednosti %d za ovaj proces.

en: Settings for individual sites
bs: Podešavanja za pojedinačne lokacije

en: Sh_red Folders
bs: Uništi di_rektorije

en: Shell
bs: Interpreter sistemskih komandi (Shell)

en: Show debug messages
bs: Pokaži poruke o ispravljanju greške

en: Shred Paths from Clipboard
bs: Uništi putanje iz _međuspremnika

en: Site preferences
bs: Postavke lokacija

en: Size
bs: Velična

en: Skip
bs: Preskoči

en: Skipping mount point: %s
bs: Preskačem tačku postavljanja: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
bs: Specijalni tip datoteke nije moguće obrisati: %s

en: Special operations: %d
bs: Specijalnih operacija: %d

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
bs: Navedite samo jednu od ovih komandi: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Statistics
bs: Statistika

en: Sync
bs: Sinhronizuj

en: System
bs: Sistem

en: System information
bs: Informacije o sistemu

en: System journals
bs: Sistemski dnevnici

en: Temporary files
bs: Privremene datoteke

en: The child memory-wiping process returned code %d.
bs: Nasljedni proces čišćenja memorije vratio kod %d.

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
bs: Komanda 'swapoff -s' je neuspješna, pa prelazim na /proc/swaps za swap informacije.

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
bs: Međuspremnik desktop okruženja koji se koristi za operacije kopiranja i lijepljenja

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
bs: TMP ne postoji: %s

en: The function wipe_memory() with process ID {pid} is waiting for child process ID {cid}.
bs: Funkcija wipe_memory() sa ID procesa {pid} čeka na ID nasljednog procesa {cid}.

en: The system in general
bs: Sistem općenito

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
bs: Postoji najmanje jedna datoteka u sistemu koja ne podržava napredno prepisivanje.

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
bs: Ove definicije čišćenja su nove ili su promijenjene. Maliciozne definicije mogu oštetiti vaš sistem. Ako ne vjerujete ovim promjenama, obrišite datoteke ili zatvorite.

en: These locations can be selected for deletion.
bs: Ove lokacije se mogu odabrati za brisanje.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
bs: Ove lokacije će biti zanemarene.

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
bs: Ova funkcija briše sve BleachBit postavke i zatvara aplikaciju. Upotrijebite da sakrijete korištenje BleachBit-a ili za vraćanje na zadane postavke. Pri sljedećem pokretanju postavke će biti inicijalizovane na predefinisane vrijednosti.

en: This option deletes all bookmarks.
bs: Ova opcija briše sve oznake.

en: This option is experimental and may cause system problems.
bs: Ova opcija je eksperimentalna i može izazvati sistemske probleme.

en: This option is slow.
bs: Ova opcija je spora.

en: This option is very slow.
bs: Ova opcija je vrlo spora.

en: This option will delete your saved passwords.
bs: Ova opcija će obrisati sačuvane šifre

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
bs: Ova opcija će vratiti zakačene lokacije u Quick Access na njihove zadane postavke.

en: This will reset the position of desktop icons.
bs: Ovo će vratiti poziciju desktop ikona.

en: This will restart Windows Explorer.
bs: Ovo će ponovo pokrenuti Windows Explorer.

en: Thumbnails
bs: Sličice

en: Torrents
bs: Torrenti

en: Trash
bs: Kanta

en: Truncate
bs: Skrati

en: Type
bs: Tip

en: URL history
bs: URL historija

en: Unnecessary file cleaner
bs: Nepotrebno čišćenje datoteka

en: Update BleachBit
bs: Ažuriraj BleachBit

en: Update to version %s
bs: Ažuriraj na verziju %s

en: Update uninstallers
bs: Ažuriranje deinstalacija

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
bs: Koristi IEC mjere (1 KiB = 1024 bajta) umjesto SI (1 kB = 1000 bajta)

en: Utilities
bs: Uslužni programi

en: VIM swap files across system
bs: VIM swap datoteke cijelog sistema

en: VIM swap files under user profile
bs: VIM swap datoteke korisničkog profila

en: Vacuum
bs: Vakum

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
bs: Upozorenje vezano za %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
bs: Web preglednik

en: When finished
bs: Po završetku

en: Whitelist
bs: Lista dopuštenih

en: Widgets for the desktop
bs: Widgeti za desktop

en: Windowing system
bs: Window okruženje

en: Windows 10 theme
bs: Windows 10 tema

en: Wipe the swap and free memory
bs: Počisti swap i nealociranu memoriju

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
bs: Čišćenje slobodnog prostora na disku uklanja ostatke datoteka prethodno obrisane bez uništavanja. Ova akcija ne oslobađa zauzeće prostora.

en: Wiping free space can take a long time.
bs: Čišćenje slobodnog prostora može dugo potrajati.

en: Wiping path: %s
bs: Čišćenje putanje: %s

en: Wiping the swap device %s.
bs: Čišćenje swap uređaja %s.

en: Word processor
bs: Program za obradu teksta

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
bs: Zapisano {files:,} datoteka i {bytes:,} bajta za {seconds:,} sekundi u {rate:.2f} MB/s

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
bs: Pokrenuli ste BleachBit sa administratorskim ovlastima za čišćenje dijeljenih sistemskih resursa, a reference na direktorij korisničkog profila može očistiti samo root račun.

en: You must select an operation
bs: Morate odabrati operaciju

en: _About BleachBit
bs: _O BleachBit-u

en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Diagnostics
bs: _Dijagnostika

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Make Chaff
bs: _Kreiraj ljusku

en: _OK
bs: _Uredu

en: _Open
bs: _Otvori

en: _Shred Files
bs: _Uništi datoteke

en: _Wipe Free Space
bs: Počisti _slobodan prostor

[ctx: button]
en: Add
bs: Dodaj

[ctx: button]
en: Add file
bs: Dodaj datoteku

[ctx: button]
en: Add folder
bs: Dodaj direktorij

[ctx: button]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: column_label]
en: Delete
bs: Obriši

[ctx: column_label]
en: Filename
bs: Ime datoteke

en: do not prompt for administrator privileges
bs: ne prijavljuj administratorske privilegije

en: launch the graphical interface
bs: pokreni grafički interfejs

en: list cleaners
bs: lista čistača

en: log debug messages to file
bs: smjesti debag poruke u datoteku

en: not a valid cleaner: %s
bs: nije valjani čistač: %s

en: output version information and exit
bs: ispiši podatke o verziji i izađi

en: overwrite files to hide contents
bs: prepiši datoteke za sakrivanje sadržaja

en: path="%s" is not a glob pattern
bs: path="%s" nije glob šablon

en: preview files to be deleted and other changes
bs: pregled datoteka za brisanje i ostale promjene

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
bs: pokreni čistače za brisanje datoteka i druge trajne promjene

en: set log level to verbose
bs: nivo zapisnika na detaljno

en: show system information
bs: prikaži informacije sistema

en: shred specific files or folders
bs: uništi određene datoteke i direktorije

en: update winapp2.ini, if a new version is available
bs: ažuriraj winapp2.ini, ukoliko je nova verzija dostupna

en: use options set in the graphical interface
bs: koristi opcije postavljene u grafičkom interfejsu

en: wipe free space in the given paths
bs: počisti slobodan prostor na odabranim putanjama

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to non-super-user
bs: {bytes:,} bajta i {inodes:,} indeksa dostupno za non-super-user

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to super-user
bs: {bytes:,} bajta i {inodes:,} indeksa dostupno za super-korisnika
