bleachbit - en to sr translation catalogue (264 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
sr: %s не може бити очишћен јер је тренутно активан. Затворите га, и пробајте поново.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
sr: База URL адреса која садржи забелешке, сличице сајта и историју посећених страница

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
sr: База корисничких имена и лозинки, као и списак сајтова који не би требали да чувају лозинке

en: A history of forms entered in web sites
sr: Историја образаца унетих у веб странице

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
sr: Историја образаца попуњенх на веб страницама и у пољу за претрагу

en: A new version is available.
sr: Нова верзија је доступна

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
sr[0]: Око %d минута преостало.
sr[1]: Око %d минута преостало.
sr[2]: Око %d минута преостало.

en: Active
sr: Активно

en: All languages will be deleted except those checked.
sr: Сви језици ће бити обрисани осим оних који су штиклирани.

en: Anti-virus
sr: Антивирус

en: Applications
sr: Апликације

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
sr: Сигурно желите трајно да обришете датотеке у складу са изабраним операцијама? Постојеће датотеке које ће бити обрисане су можда измењене откад сте покренули преглед.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
sr: Сигурно желите да трајно уклоните ове датотеке?

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
sr: Најмање један фајл је закључан другим процесом, па не може бити преписан. Биће означен за брисање током рестарта система.

en: Audio files tagger
sr: Уређивач аудио датотека

en: Audio player
sr: Аудио плејер

en: Automatically preserving language %s.
sr: Аутоматско постављање језика %s

en: Backup files
sr: Направи резервне датотеке

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
sr: Пошто сте тренутно администратор, ручно отворите овај линк у читачу веба:
    %s

en: Blocklists
sr: Блок листа

en: Blocklists will need update to work.
sr: Блок листа треба бити ажурирана да би радила

en: Broken desktop files
sr: Неисправне датотеке пречица

en: Cache
sr: Кеш

en: Chat client
sr: Ћаскање

en: Chat logs
sr: Логови ћаскања

en: Check for new beta releases
sr: Провери за нову бета верзију

en: Check periodically for software updates via the Internet
sr: Повремено проверавај путем интернета да ли има ажурирања програма

en: Choose a file
sr: Изаберите датотеку

en: Choose a folder
sr: Изаберите фолдер

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
sr: Изаберите фасциклу са правом уписа за сваки диск коме желите да препишете слободан простор.

en: Choose files to shred
sr: Изаберите датотеке за уништење

en: Choose folder to shred
sr: Изабери фолдер за уништење

en: Clean
sr: Очисти

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
sr: Очисти фрагментацију базе података ради смањења простора и убрзања без брисања података

en: Clean file
sr: Очисти фајл

en: Clean files in the selected operations
sr: Очисти фајлове у одабраним операцијама

en: Clean files widely scattered across the disk
sr: Обриши фајлове широко распрострањене на диску

en: Clean old system journals
sr: Очисти старе системске дневнике

en: Clipboard
sr: Исечци

en: Code
sr: Код

en: Compatibility layer for Windows software
sr: Компатибилност за Windows софтвер

en: Configure this option in the preferences.
sr: Одреди опцију у поставкама.

en: Confirm before delete
sr: Одобри пре брисања

en: Cookies
sr: Колачићи

en: Crash reports
sr: Известаји о рушењу

en: Current session
sr: Тренутна сесија

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Custom folders will be reset.
sr: Прилагођени фолдери ће бити ресетовани

en: DOM Storage
sr: DOM складиште

en: Database
sr: База података

en: Debug logs
sr: Логови за уклањање грешака

en: Deep scan
sr: Детаљно скенирање

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete HTML5 cookies
sr: Избриши HTML5 колачиће

en: Delete broken application menu entries and file associations
sr: Избриши неисправне уносе у менију програма и придружене формате датотека

en: Delete cached patches and installers
sr: Обриши кеширане исправке и инсталере

en: Delete confirmation
sr: Потврда брисања

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
sr: Избриши колачиће који садрже податке као што су поставке веб страница, потврду и праћење идентитета

en: Delete downloaded podcasts
sr: Избриши преузете поткастове

en: Delete files for unwanted languages
sr: Избриши датотеке нежељених језика

en: Delete obsolete files
sr: Избриши застареле датотеке

en: Delete old system logs
sr: Избриши застареле записнике система

en: Delete registry key
sr: Обриши кључ регистра

en: Delete the avatars and emoticons cache
sr: Избриши корисникове сличице и емотиконе из оставе

en: Delete the backup files
sr: Избриши резервне датотеке

en: Delete the cache
sr: Избриши привремену меморију

en: Delete the chat logs
sr: Обриши логове ћаскања

en: Delete the command history
sr: Избриши историју команди

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
sr: Избриши колачиће, посећене адресе и историју претраживања

en: Delete the current and last sessions
sr: Обриши тренутну и последњу сесију

en: Delete the current session
sr: Избриши тренутну сесију

en: Delete the database, which contain information such as play count and last played
sr: Обриши базу података која садржи информације као што су број емитовања и последње емитовано

en: Delete the debug logs
sr: Обриши логове з а уклањање грешака

en: Delete the file
sr: Обриши фајл

en: Delete the files
sr: Избриши датотеке

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
sr: Избриши историју посећених страница, преузимања и сличица

en: Delete the list of game servers
sr: Избриши списак сервера игара

en: Delete the list of recently used documents
sr: Избриши списак недавно коришћених докумената

en: Delete the list of visited web pages
sr: Избриши списак посећених веб страница

en: Delete the logs
sr: Избриши логове

en: Delete the most recently used list
sr: Избриши списак недавно коришћених

en: Delete the search history
sr: Избриши историју претраге

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
sr: Избриши попис претраживања, базу речи и датотеке које садрже

en: Delete the sync data and sign out of the browser
sr: Обриши синхронизоване податке и излогуј се из претраживача

en: Delete the temporary files
sr: Избриши привремене датотеке

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
sr: Обриши торенте (само мета податке али не и описане фајлове)

en: Delete the usage history
sr: Избриши историју коришћења

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
sr: Очисти веб кеш, што смањује време да се прикажу већ посећене странице

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
sr: Обриши деинсталере за Microsoft ажурирања укључујући исправке, сервисне пакете, и Internet Explorer ажурирања

en: Delete user-specified files and folders
sr: Обриши кориснички одређене фајлове и фасцикле

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
sr: Избриши ~/.viminfo који садржи историју датотека, наредби и бафере

en: Desktop environment
sr: Окружење радне површине

en: Disk space recovered: %s
sr: Ослобођен простор на диску: %s

en: Disk space to be recovered: %s
sr: Биће ослобођено простора на диску: %s

en: Disk was full when writing configuration to file %s
sr: Диск је био пун када се конфигурација чувала у фајлу %s

en: Document viewer
sr: Прегледач докумената

en: Done.
sr: Готово.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
sr: Преузими и ажурирај чистаче од заједнице (winapp2.ini)

en: Download history
sr: Историја преузимања

en: Downloaded podcasts
sr: Преузети поткастови

en: Drives
sr: Дискови

en: Editor
sr: Уређивач

en: Email client
sr: Клијент е‑поште

en: Empty the recycle bin
sr: Испразни корпу за отпатке

en: Empty the trash
sr: Испразни смеће

en: Error checking whether path exists: %s
sr: Провера грешака кадког пут постоји: %s

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
sr: Грешка при учитавању SQLite модула: антивирусни програм га можда блокира.

en: Error when checking for updates:
sr: Јавила се грешка приликом провере ажурирања:

en: Error: {operation_option}: {command}
sr: Грешка: {operation_option}: {command}

en: Errors: %d
sr: Грешке: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
sr: Изузетак код извршења операције '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
sr: Извршна датотека није нађена: %s

en: Exit after cleaning
sr: Напусти после чишћења

en: File
sr: Датотека

en: File archiver
sr: Архивер фајлова

en: File manager
sr: Управљач Датотека

en: File transfer client
sr: Програм за пренос података

en: Files deleted: %d
sr: Датотека уклоњено: %d

en: Files to be deleted: %d
sr: Датотека за брисање: %d

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Form history
sr: Историја образаца

en: Free disk space
sr: Слободан простор на диску

en: Free space and maintain privacy
sr: Ослобађање простора и чување приватности

en: Game
sr: Игра

en: Games
sr: Игре

en: General
sr: Опште

en: Graphics editor
sr: Графички уређивач

en: Hide irrelevant cleaners
sr: Сакриј небитне чистаче

en: History
sr: Историја

en: IRC client formerly known as XChat
sr: IRC клијент, раније познат као XChat

en: Icons for files on the system
sr: Иконице за фајлове на систему

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
sr: Ако се пронађе ажурирање, биће вам дата могућност да прегледате информације о ажурирању. Онда можете ручно преузети и инсталирати нову верзију

en: Imported from winapp2.ini
sr: Увези из winapp2.ini

en: Index
sr: Индекс

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
sr: Проверите преглед свих датотека које желите да задржите.

en: Installers
sr: Инсталери

en: Internet
sr: Интернет

en: Known clients and friends
sr: Клијенти и пријатељи

en: Known files history
sr: Историја познатих датотека

en: Languages
sr: Језици

en: List of files downloaded
sr: Списак преузетих датотека

en: List of visited web pages
sr: Списак посећених веб страница

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
sr: Учитава почетну сесију након што се прегледач затвори или сруши

en: Localizations
sr: Локализације

en: Logs
sr: Логови

en: Mark for deletion
sr: Означи за брисање

en: Media player
sr: Извођач мултимедијалног садржаја

en: Memory
sr: Меморија

en: Memory dump
sr: Сачуван меморијски садржај

en: Most recently used
sr: Најскорије коришћен

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Multimedia viewer
sr: Мултимедијални прегледач

en: Name
sr: Naziv

en: New winapp2.ini was downloaded.
sr: Нов winapp2.ini је преузет.

en: Office suite
sr: Канцеларијски пакети

en: Open web browser to %s?
sr: Отворите читач веба са %s?

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
sr: Пребриши садржај фајлова за би спречили опоравак

en: Overwrite free disk space %s
sr: Препиши преко слободног простора на диску %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
sr: Препиши преко слободног простора на диску да бисте сакрили избрисане датотеке

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
sr: Преписивање фајлова нема ефекта на неким фајл системима и са одређеним операцијама програма BleachBit. Преписивање је значајно спорије

en: Package lists
sr: Листа пакета

en: Package manager
sr: Управник пакета

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Path
sr: Путања

en: Places
sr: Локације

en: Please wait.  Cleaning %s.
sr: Молим сачекајте. Чишћење %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
sr: Молим сачекајте. Приказ %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
sr: Молим сачекајте. Покренуто је детаљно скенирање.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
sr: Молим сачекајте. Брисање слободног простора диска.

en: Preferences
sr: Поставке

en: Prefetch
sr: Предохват

en: Preserve
sr: Сачувај

en: Preview
sr: Преглед

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
sr: Даје преглед фајлова наведеним операцијама (фајлови неће бити обрисани)

en: Quarantine
sr: Карантин

en: Recent documents list
sr: Недавно коришћени документи

en: Recycle bin
sr: Корпа за отпатке

en: Remote control software
sr: Програми за даљинско управљање

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
sr: Ресетуј историју претраживача и избриши претраживаче који нису фабрички, који су додани аутоматски.

en: Rotated logs
sr: Застарели записници

en: Run
sr: Покрени

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
sr: Покрени BleachBit са админ овлашћењима за побољшање тачности преписивања садржаја фајлова.

en: Run external command: %s
sr: Подрени спољну наредбу: %s

en: S_hred Settings and Quit
sr: Уништи п_одешавања и изађи

en: Search engines
sr: Претраживачи

en: Search history
sr: Историја претраге

en: Search tool
sr: Претраживач

en: Security warning
sr: Безбедносно упозорење

en: Session
sr: Сесија

en: Session restore
sr: Повратак сесије

en: Settings for individual sites
sr: Поставке за појединачне сајтове

en: Sh_red Folders
sr: Ун_иштене фасцикле

en: Shell
sr: Љуска

en: Site preferences
sr: Поставке сајтова

en: Size
sr: Величина

en: Skip
sr: Прескочи

en: Special operations: %d
sr: Специјалне операције: %d

en: Statistics
sr: Статистике

en: Swap files across system
sr: Замени датотеке по систему

en: Swap files under user profile
sr: Замени датотеке под профилом корисника

en: Sync
sr: Синхронизуј

en: System
sr: Систем

en: System information
sr: Информације о систему

en: System journals
sr: Системски дневник

en: Temporary files
sr: Привремене датотеке

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
sr: Исечци се користе за радње као што су „умножи“ и „убаци“

en: The system in general
sr: Систем у целини

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
sr: Постоји најмање један фајл на систему који не подржава напредно преписивање.

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
sr: Ове дефиниције чистача су нове или су измењене. Злонамерне дефиниције могу оштетити систем. Ако не верујете овим изменама, избришите датотеке или одустаните.

en: These locations can be selected for deletion.
sr: Ова локација може бити одабрана за брисање.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
sr: Ове путање не могу бити обрисане или промењене.

en: This option deletes all bookmarks.
sr: Ова опција брише све забелешке.

en: This option is experimental and may cause system problems.
sr: Ова опција је експериментална и може изазвати системске проблеме.

en: This option is slow.
sr: Ова опција је спора.

en: This option is very slow.
sr: Ова опција је веома спора.

en: This option will delete your saved passwords.
sr: Ова опција ће обрисати ваше сачуване лозинке

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
sr: Ова опција ће ресетовати издвојене локације у Брзом приступу.

en: This will restart Windows Explorer.
sr: Ово ће рестартовати Windows Explorer.

en: Thumbnails
sr: Сличице

en: Torrents
sr: Торенти

en: Trash
sr: Смеће

en: Truncate
sr: Скрати

en: Type
sr: Тип

en: URL history
sr: Историја унетих адреса

en: Unnecessary file cleaner
sr: Чистач непотребних датотека

en: Update BleachBit
sr: Ажурирај програм BleachBit

en: Update to version %s
sr: Ажурирај на верзију %s

en: Update uninstallers
sr: Ажурирај деинсталере

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
sr: Користи IEC величине (1 KiB = 1024 bytes) уместо SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Utilities
sr: Алатке

en: Vacuum
sr: Дефрагментирај базу

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
sr: Упозорење у вези %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
sr: Веб претраживач

en: Whitelist
sr: Списак дозвољених

en: Widgets for the desktop
sr: Виџети за радну површину

en: Windowing system
sr: Прозорски систем

en: Wipe the swap and free memory
sr: Очисти помоћну и слободну меморију

en: Word processor
sr: Уредник текста

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
sr: Покренули сте BleachBit са админ овлашћењима за чишћење делова система, а референце за корисничку фасциклу ће очистити само админ налог.

en: You must select an operation
sr: Морате одабрати операцију

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _OK
sr: _У реду

en: _Shred Files
sr: _Уништи датотеке

en: _Wipe Free Space
sr: _Обриши слободан простор

[ctx: button]
en: Add
sr: Додај

[ctx: button]
en: Add file
sr: Додај датотеку

[ctx: button]
en: Add folder
sr: Додај фасциклу

[ctx: button]
en: Remove
sr: Уклони

[ctx: column_label]
en: Delete
sr: Избриши

[ctx: column_label]
en: Filename
sr: Име датотеке

en: do not prompt for administrator privileges
sr: не тражи админ овлашћења

en: launch the graphical interface
sr: покрени графички интерфејс

en: list cleaners
sr: списак чистача

en: not a valid cleaner: %s
sr: није важећи чистач: %s

en: output version information and exit
sr: прикажи податке о издању и изађи

en: overwrite files to hide contents
sr: преснимите датотеке да сакријете садржај

en: preview files to be deleted and other changes
sr: прикажи датотеке које ће бити избрисане и остале измене

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
sr: покрени чишћење за брисање фајлова и прављење перманентних промена.

en: show system information
sr: прикажи системске податке

en: shred specific files or folders
sr: уништи одређене фајлове и фасцикле

en: update winapp2.ini, if a new version is available
sr: ажурирај winapp2.ini, ако је нова верзија доступна

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
sr: употреба: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2

en: use options set in the graphical interface
sr: користи опције подешавања у графичком интерфејсу
