bleachbit - en to sq translation catalogue (254 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
sq: %s nuk mund të pastrohet sepse është aktualisht në funksion.  Mbylle atë, dhe provo përsëri.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
sq: Një databazë e URL-ve përfshin faqerojtës (bookmarks), favicons, dhe një histori të uebfaqeve të vizituara

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
sq: Një databazë e emrave të përdoruesve dhe fjalëkalimeve ashtu si edhe një listë të uebfaqeve, që nuk duhet të ruajnë fjalëkalimre

en: A history of forms entered in web sites
sq: Një histori e formularëve të futura në ueb faqe

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
sq: Një histori e formularëve të futura në ueb faqe dhe në linjën Kërko

en: A new version is available.
sq: Një version i ri është i vlefshëm.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
sq[0]: Rreth %d minut ka mbetur.
sq[1]: Rreth %d minuta kanë mbetur.

en: Active
sq: Aktive

en: All languages will be deleted except those checked.
sq: Të gjitha gjuhët do të fshihen, përveç atyre të shënuara.

en: Applications
sq: Aplikacione

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
sq: A jeni i sigurtë se doni t'i fshini filet përfundimisht, në përputhje me veprimet e zgjedhura?  Filet aktuale që do të fshihen mund të kenë ndryshuar, që nga hera e fundit që keni ekzekutuar paraqit (preview).

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
sq: A jeni i sigurtë se doni t'i fshini këto file përfundimisht?

en: Audio files tagger
sq: Audio etiketuesi i fileve

en: Audio player
sq: Audio luajtës

en: Backup files
sq: Kopje e sigurisë (backup) fileve

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
sq: Për arsye se jeni duke ekzekutuar si rrënjë (root), ju lutem hapni manualisht këtë lidhje në një shfletues ueb:
    %s

en: Blocklists
sq: Listat e blloqeve

en: Blocklists will need update to work.
sq: Lista e blloqeve do të ketë nevojë të aktualizohet për të punuar me efiçiencë.

en: Broken desktop files
sq: File të thyera të desktop

en: Cache
sq: Cache (vend i fshehtë)

en: Chat client
sq: Klient bisede

en: Chat logs
sq: Regjistra bisede

en: Check for new beta releases
sq: Kontrollo për versione të reja beta

en: Check periodically for software updates via the Internet
sq: Kontrollo periodikisht për aktualizime të (programit) software via Internet

en: Choose a file
sq: Zgjedh një fil

en: Choose a folder
sq: Zgjedh një dosje

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
sq: Zgjedh një dosje të shkrueshme për secilin disk, për të cilin doni të mbishkruani hapësirë të lirë.

en: Choose files to shred
sq: Zgjedh filet për copëzim

en: Choose folder to shred
sq: Zgjedh dosjen për copëzim

en: Clean
sq: Pastro

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
sq: Pastro fragmentimin e databazës për të reduktuar hapësirën dhe përmirësuar shpejtësinë, pa larguar asnjë të dhënë

en: Clean file
sq: Pastro filin

en: Clean files in the selected operations
sq: Pastro filet në veprimet e zgjedhura

en: Clean files widely scattered across the disk
sq: Pastro filet e shpërndara gjerësisht përgjatë diskut

en: Clipboard
sq: Bordi i klipeve

en: Code
sq: Kodi

en: Compatibility layer for Windows software
sq: Shtresë e përshtatsme për Windows software

en: Configure this option in the preferences.
sq: Konfiguro këtë opsion tek preferencat.

en: Confirm before delete
sq: Konfirmo para fshirjes

en: Cookies
sq: Cookies (gatime)

en: Crash reports
sq: Raportet e defekteve

en: Current session
sq: Sesioni aktual

en: Custom
sq: Përshtatja

en: Custom folders will be reset.
sq: Dosjet e përshtatura do të rivendosen.

en: DOM Storage
sq: Depoja DOM

en: Database
sq: Databaza

en: Debug logs
sq: Regjistrat debug (rregullime)

en: Deep scan
sq: Skanim i thellë

en: Delete
sq: Fshij

en: Delete HTML5 cookies
sq: Fshij gatimet HTML5 (cookies)

en: Delete broken application menu entries and file associations
sq: Fshij hyrjet e menysë së aplikacionit të dëmtuar dhe shoqërimet e filit

en: Delete cached patches and installers
sq: Fshij arnat e ruajtur dhe instaluesit

en: Delete confirmation
sq: Fshij konfirmimin

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
sq: Fshij gatimet (cookies), të cilat përmbajnë informacione të tilla si preferencat e ueb faqes, vërtetimet dhe identifikimin e gjurmës

en: Delete downloaded podcasts
sq: Fshij podcasts e shkarkuara

en: Delete files for unwanted languages
sq: Fshij filet për gjuhët e padëshiruara

en: Delete obsolete files
sq: Fshij filet e vjetër

en: Delete old system logs
sq: Fshij regjistrat e vjetër të sistemit

en: Delete registry key
sq: Fshij çelësin e regjistrit

en: Delete the avatars and emoticons cache
sq: Fshij cache për avatars dhe emotikona

en: Delete the backup files
sq: Fshij filet backup (kopje e sigurisë)

en: Delete the cache
sq: Fshij cache (vend i fshehur)

en: Delete the chat logs
sq: Fshij regjistrat (logs) e bisedës

en: Delete the command history
sq: Fshij historinë e komandave

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
sq: Fshij gatimet (cookies), URL-të e vizituara, dhe historinë e kërkimit

en: Delete the current and last sessions
sq: Fshij sesionet aktuale dhe të kaluar

en: Delete the current session
sq: Fshij sesionin aktual

en: Delete the database, which contain information such as play count and last played
sq: Fshij databazën, që përmban informacion të tillë si numrin e luajtjeve dhe luajtjen e fundit

en: Delete the debug logs
sq: Fshij regjistrat debug

en: Delete the file
sq: Fshij filin

en: Delete the file memory.dmp
sq: Fshij filin memory.dmp

en: Delete the files
sq: Fshij filet

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
sq: Fshij historinë që përfshin uebfaqet e vizituara, shkarkimet, dhe miniaturat

en: Delete the list of game servers
sq: Fshij listën e serverave të lojërave

en: Delete the list of recently used documents
sq: Fshij listën e dokumenteve të përdorura së fundi

en: Delete the list of visited web pages
sq: Fshij listën e ueb faqeve të vizituara

en: Delete the logs
sq: Fshij regjistrat (logs)

en: Delete the most recently used list
sq: Fshij lisën e përdorur më së fundi

en: Delete the search history
sq: Fshij historinë e kërkimit

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
sq: Fshij indeksin e kërkimit, një databazë fjalësh dhe filet që ata përmbajnë

en: Delete the temporary files
sq: Fshij filet e përkohëshme

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
sq: Fshij torrents (vetëm meta-data por jo filet e përshkruara)

en: Delete the usage history
sq: Fshij historinë e përdorimit

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
sq: Fshij ueb cache, që redukton kohën e shfaqjes së faqeve të rivizituara

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
sq: Fshij ç'instaluesit për aktualizimet e Microsoft, duke përfshirë hotfixes, pakot e shërbimit dhe aktualizimet e Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
sq: Fshij filet dhe dosjet e specifikuara sipas përdoruesit

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
sq: Fshij ~/.viminfo e cila përfshin historinë e fileve, historinë e komandave dhe zbutësit

en: Desktop environment
sq: Desktop mjedis

en: Disk space recovered: %s
sq: Hapësira në disk e rikthyer: %s

en: Disk space to be recovered: %s
sq: Hapësira në disk, që duhet rikthyer: %s

en: Document viewer
sq: Shfaqësi i dokumentit

en: Done.
sq: Përfundoi.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
sq: Shkarko dhe aktualizo pastruesit nga komuniteti (winapp2.ini)

en: Download history
sq: Historinë e shkarkimit

en: Downloaded podcasts
sq: Shkarko podcasts

en: Drives
sq: Disqet

en: Email client
sq: Email klient

en: Empty the recycle bin
sq: Zbraz recycle bin (koshin e mbeturinave)

en: Empty the trash
sq: Zbraz Rubbish Bin (koshin e mbeturinave)

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
sq: Gabim në ngarkimin e modulit SQLite: programi antivirus është ndoshta duke e bllokuar atë.

en: Error when checking for updates:
sq: Gabim gjatë kontrollit të aktualizimeve:

en: Error when opening a network connection to %s to check for updates. Please verify the network is working.
sq: Gabim kur hapën një rrjet lidhjesh për %s të kontrolluar për aktualizime. Ju lutem, verifiko nëse rrjeti funksionon.

en: Errors: %d
sq: Gabimet: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
sq: Përjashtim ndërsa ekzekuton veprimin '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
sq: Të ekzekutueshmet nuk gjenden: %s

en: Exit after cleaning
sq: Dalje pas pastrimit

en: File
sq: Fili

en: File archiver
sq: Arkivuesi i fileve

en: File manager
sq: Menaxhuesi i fileve

en: File transfer client
sq: Klient i transferimit të fileve

en: Files deleted: %d
sq: File të fshira: %d

en: Files to be deleted: %d
sq: File që do të fshihen: %d

en: Folder
sq: Dosje

en: Form history
sq: Historia e formularit

en: Free disk space
sq: Liro hapësirë disku

en: Free space and maintain privacy
sq: Liro hapësirë dhe mbaj privacinë

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
sq: GNU General Public License versioni 3 ose më i fundit.
    Shiko http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
sq: Lojë

en: Games
sq: Lojëra

en: General
sq: E përgjithshme

en: Graphics editor
sq: Editori grafik

en: Help Contents
sq: Përmbajtja e ndihmës

en: Hide irrelevant cleaners
sq: Fshih pastruesit irrelevantë

en: History
sq: Historia

en: Icons for files on the system
sq: Ikonat për filet në sistem

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
sq: Nëse është gjetur një aktualizim, do u jepet mundësia për të parë informacionin rreth tij. Pastaj, mund ta shkarkoni manualisht dhe instaloni aktualizimin.

en: Imported from winapp2.ini
sq: Importuar nga winapp2.ini

en: Index
sq: Indeksi

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
sq: Inspekto pamjen për çdo fil që doni të mbani.

en: Installers
sq: Instaluesit

en: Internet
sq: Interneti

en: Languages
sq: Gjuhët

en: List of files downloaded
sq: Lista e fileve të shkarkuara

en: List of visited web pages
sq: Lista e ueb faqeve të vizituara

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
sq: Ngarko sesionin fillestar pasi të mbyllet shfletuesi ose të thyhet

en: Localizations
sq: Lokalizimet

en: Logs
sq: Regjistrat (logs)

en: Mark for deletion
sq: Shënjo për fshirje

en: Media player
sq: Media luajtës

en: Memory
sq: Kujtesë

en: Memory dump
sq: Mbetjet e kujtesës

en: Most recently used
sq: Më të përdorura së fundi

en: Multimedia viewer
sq: Multimedia shfaqës

en: Name
sq: Emri

en: New winapp2.ini was downloaded.
sq: winapp2.ini i ri u shkarkua.

en: Office suite
sq: Suita e zyrës

en: Open web browser to %s?
sq: Hap shfletuesin ueb në %s?

en: Overwrite files to hide contents
sq: Mbishkruaj filet për të fshirë përmbajtjen

en: Overwrite free disk space %s
sq: Mbishkruaj hapësirën e lirë të diskut %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
sq: Mbishkruaj hapësirën e lirë në disk për të fshehur filet e fshira

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
sq: Mbishkrimi është i paefektshëm në disa sisteme filesh dhe me veprime të caktuara BleachBit. Mbishkrimi është dukshëm më i ngadalshëm.

en: Package lists
sq: Listat e pakove

en: Package manager
sq: Menaxheri i pakove

en: Passwords
sq: Fjalëkalimet

en: Path
sq: Rruga

en: Places
sq: Vendet

en: Please wait.  Cleaning %s.
sq: Ju lutem prit.  Pastron %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
sq: Ju lutem prit. Paraqet %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
sq: Ju lutem prit. Po kryen skanim të thellë.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
sq: Ju lutem prit. Fshin hapësirën e lirë të diskut.

en: Please wait. Cleaning up after wiping file system metadata.
sq: Ju lutem prit. Pastron pas fshirjes së sistemit të fileve metadata.

en: Please wait. Wiping file system metadata.
sq: Ju lutem prit. Fshirja e sistemit të fileve metadata.

en: Preferences
sq: Preferencat

en: Preserve
sq: Mbro

en: Preview
sq: Paraqit

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
sq: Paraqit filet në veprimet e zgjedhura (pa fshirë ndonjë fil)

en: Program to clean unnecessary files
sq: Programon pastrimin e fileve të panevojshme

en: Recent documents list
sq: Lista e dokumenteve të fundit

en: Recycle bin
sq: Recycle bin (koshi i mbeturinave)

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
sq: Rivendos historinë e përdorimit të makinës së kërkimit dhe fshij makinat e kërkimit të jo-fabrikuara, disa prej të cilave janë shtuar automatikisht

en: Rotated logs
sq: Regjistrat (logs) rrotullues

en: Run
sq: Ekzekuto

en: Run external command: %s
sq: Eksekuto komandën e jashtme: %s

en: S_hred Settings and Quit
sq: C_opëzo Rregullimet dhe Dilni

en: Search engines
sq: Makinat e kërkimit

en: Search history
sq: Historia e kërkimit

en: Search tool
sq: Mjeti i kërkimit

en: Security warning
sq: Paralajmërim sigurie

en: Session
sq: Sesioni

en: Session restore
sq: Rikthim i sesionit

en: Settings for individual sites
sq: Rregullimet për uebfaqet individuale

en: Sh_red Folders
sq: Co_pëzo dosjet

en: Shell
sq: Guaskë

en: Site preferences
sq: Preferencat e uebfaqeve

en: Size
sq: Madhësia

en: Skip
sq: Shmang

en: Special operations: %d
sq: Veprime të veçanta: %d

en: Start BleachBit with computer
sq: Fillo BleachBit me kompjuterin

en: Statistics
sq: Statistikat

en: System
sq: Sistemi

en: System information
sq: Informacion sistemi

en: Temporary files
sq: Filet e përkohëshme

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
sq: Mjediset desktop të clipboard (bordi i klipeve) përdoren për veprimet kopjo dhe ngjit

en: The system in general
sq: Sistemi në përgjithësi

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
sq: Këto përkufizime pastrimi janë të reja ose kanë ndryshuar. Përkufizimet me qëllim të keq mund ta dëmtojnë sistemin tuaj. Nëse nuk i besoni këto ndryshime, fshini filet ose dilni.

en: These locations can be selected for deletion.
sq: Këto lokalizime mund të zgjidhen për fshirje.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
sq: Këto rrugë nuk do të fshihen ose modifikohen.

en: This option deletes all bookmarks.
sq: Ky opsion fshin të gjithë faqerojtësit (bookmarks).

en: This option is experimental and may cause system problems.
sq: Ky opsion është eksperimental dhe mund të shkaktojë probleme të sistemit.

en: This option is slow.
sq: Ky opsion është i ngadalshëm.

en: This option is very slow.
sq: Ky opsion është shumë i ngadalshëm.

en: This option will delete your saved passwords.
sq: Ky opsion do të fshijë fjalëkalimet e ruajtura.

en: This will restart Windows Explorer.
sq: Kjo do të rifillojë Windows Explorer.

en: Thumbnails
sq: Miniaturat

en: Trash
sq: Rubbish Bin (koshi i mbeturinave)

en: Truncate
sq: Cungimi

en: Type
sq: Tipi

en: URL history
sq: Historia URL

en: Unnecessary file cleaner
sq: Pastrues filesh i panevojshëm

en: Update BleachBit
sq: Aktualizo BleachBit

en: Update to version %s
sq: Aktualizo në versionin %s

en: Update uninstallers
sq: Aktualizo ç'instaluesit

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
sq: Përdor madhësitë IEC (1 KiB = 1024 bajt) në vend të SI (1 kB = 1000 bajt)

en: Utilities
sq: Shërbimet

en: Vacuum
sq: Vakumi

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
sq: Paralajmërim në lidhje me %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
sq: Shfletues ueb

en: Whitelist
sq: Lista e bardhë

en: Widgets for the desktop
sq: Widgets për desktop

en: Windowing system
sq: Windowing sistem

en: Wipe the swap and free memory
sq: Fshij shkëmbimin dhe liro  kujtesë

en: Word processor
sq: Procesori i fjalëve

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
sq: Po ekzekutoni BleachBit me privilegje administrative për pastrimin e pjesëve të përbashkëta të sistemit, dhe referencat në dosjen e profilit të përdoruesit do të pastrojnë vetëm llogarinë e rrënjës.

en: You must select an operation
sq: Duhet të zgjidhni një veprim

en: _About
sq: _Rreth

en: _Edit
sq: _Korrigjo

en: _File
sq: _Filet

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Quit
sq: _Dalje

en: _Release Notes
sq: _Shënimet e publikimit

en: _Shred Files
sq: _Copëzo filet

en: _System Information
sq: _Informacion sistemi

en: _Wipe Free Space
sq: _Fshij hapësirën e lirë

[ctx: button]
en: Add
sq: Shto

[ctx: button]
en: Add file
sq: Shto fil

[ctx: button]
en: Add folder
sq: Shto dosje

[ctx: button]
en: Clean
sq: Pastro

[ctx: button]
en: Preview
sq: Paraqit

[ctx: button]
en: Remove
sq: Largo

[ctx: column_label]
en: Delete
sq: Fshij përfundimisht

[ctx: column_label]
en: Filename
sq: Emri i filit

en: do not prompt for administrator privileges
sq: mos kërko për privilegjet e administratorit

en: launch the graphical interface
sq: lësho ndërfaqen grafike

en: list cleaners
sq: listo pastruesit

en: not a valid cleaner: %s
sq: nuk ka pastrues të vlefshëm: %s

en: output version information and exit
sq: informacioni i rezultatit të versionit dhe dalje

en: overwrite files to hide contents
sq: mbishkruaj filet për të fshirë përmbajtjen

en: preview files to be deleted and other changes
sq: paraqit filet që do të fshihen dhe ndryshimet e tjera

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
sq: ekzekuto pastruesit për të fshirë filet dhe bëj ndryshimet e tjera të përhershme

en: show system information
sq: shfaq informacionin e sistemit

en: shred specific files or folders
sq: copëzo filet ose dosjet specifike

en: update winapp2.ini, if a new version is available
sq: aktualizo winapp2.ini, nëse një version i ri është i vlefshëm

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
sq: përdorimi: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2

en: use options set in the graphical interface
sq: përdor opsionet e vendosura në ndërfaqen grafike
