bleachbit - en to ia translation catalogue (257 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
ia: %s non pote esser nettate pois que illo es actualmente fluente.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
ia: Un base de datos de URLes includente le signa-libros, le favicones, e un historia del sitos web visitate

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
ia: Un base de datos de nomines del usator e contrasignos assi como un lista de sitos que non debe immagazinar contrasignos

en: A history of forms entered in web sites
ia: Un historia de formularios inserite in le sitos

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
ia: Un  historia de formas inserite in le sitos Web e in le barra de recerca

en: A new version is available.
ia: Un nove version es disponibile.

en: Abort
ia: Abortar

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
ia[0]: Circa %d minuta restante.
ia[1]: Circa %d minutas restante.

en: Active
ia: Activar

en: All languages will be deleted except those checked.
ia: Tote le linguas essera cancellate excepte illos marcate.

en: Anti-virus
ia: Contra-virus

en: Applications
ia: Applicationes

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
ia: Desira tu vermente deler permanentemente le files conformemente al operationes eligite? Le actual files que essera cancellate pote esser cambiate depost que tu ha facite fluer le vistas preliminar.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
ia: Desira tu vermente cancellar permanentemente iste files?

en: Audio files tagger
ia: Taggator de files audio

en: Audio player
ia: Reproductor audio

en: Backup files
ia: Files copia de reserva

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
ia: Pois que tu es agente qual radice, per favor aperi manualmente iste ligamine in un navigator web:
    %s

en: Blocklists
ia: Listas de bloco

en: Blocklists will need update to work.
ia: Listas de bloco

en: Broken desktop files
ia: Files de scriptorio rupte

en: Chat client
ia: Cliente de chat

en: Chat logs
ia: Registros de chat

en: Check periodically for software updates via the Internet
ia: Controlar periodicamente pro ajornamentos de software via Internet

en: Choose a file
ia: Seliger un file

en: Choose a folder
ia: Eliger un plica

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
ia: Eliger un plica scribibile pro cata drive pro le qual superscriber le spatio libere.

en: Choose files to shred
ia: Eliger le files a destruer

en: Choose folder to shred
ia: Eliger le plicas a destruer

en: Clean
ia: Nettar

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
ia: Nettar le fragmentation del base de datos pro reducer le spatio e meliorar le velocitate sin remover ulle datos

en: Clean file
ia: Nettar le file

en: Clean files in the selected operations
ia: Cancellar le files in le operationes eligite

en: Clean files widely scattered across the disk
ia: Nettar le files largemente dispersate trans le disco

en: Clean old system journals
ia: Cancellar vetule jornales de systema

en: Clipboard
ia: Area de transferentia

en: Code
ia: Codice

en: Compatibility layer for Windows software
ia: Strato de compatibilitate pro le software Windows

en: Configure this option in the preferences.
ia: Configurar iste option in le preferentias.

en: Confirm before delete
ia: Confirmar ante que cancellar

en: Crash reports
ia: Reportos de disastro

en: Current session
ia: Session actual

en: Custom
ia: Personalisate

en: Custom folders will be reset.
ia: Le plicas personal essera restaurate.

en: DOM Storage
ia: Magazin de DOM

en: Dark mode
ia: Modo obscur

en: Database
ia: Base de datos

en: Debug logs
ia: Registros de correction

en: Deep scan
ia: Scansion profunde

en: Deep scan does not support multi-value variable.
ia: Le scansion profunde non supporta variabile multi-valor

en: Delete
ia: Cancellar

en: Delete HTML5 cookies
ia: Deler cookies de HTML5

en: Delete broken application menu entries and file associations
ia: Cancellar le entratas e le associationes de file del menu del application rupte.

en: Delete cached patches and installers
ia: Cancellar le patches tampon e le installatores

en: Delete confirmation
ia: Cancellar le confirmation

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
ia: Cancellar le cookies, que contine information qual le preferentias de sito web, authentication, e identification de revision

en: Delete downloaded podcasts
ia: Podcastes discargate

en: Delete files for unwanted languages
ia: Cancellar files pro linguas non volite

en: Delete obsolete files
ia: Cancellar le files obsolete

en: Delete old system logs
ia: Cancellar le vetule registros de systema

en: Delete registry key
ia: Cancellar le clave de registro

en: Delete the audio and video recordings
ia: Deler le registraziones video e audio

en: Delete the avatars and emoticons cache
ia: Cancellar le memoria tampon del avatares del emoticones

en: Delete the backup files
ia: Cancellar le files copia de reserva

en: Delete the cache
ia: Deler le cache

en: Delete the chat logs
ia: Cancellar le registros de chat

en: Delete the command history
ia: Cancellar le historia de commando

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
ia: Cancellar le cookies, le URLes visitate, e le historia de recerca

en: Delete the current and last sessions
ia: Cancellar le session actual e le ultime

en: Delete the current session
ia: Cancellar le session actual

en: Delete the debug logs
ia: Cancellar le registros de correction

en: Delete the file
ia: Deler le file

en: Delete the files
ia: Deler le files

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
ia: Un historia de formularios inserite in le sitos

en: Delete the list of game servers
ia: Deler le lista de servitores de joco

en: Delete the list of recently used documents
ia: Cancellar le lista del documentos usate recentemente

en: Delete the list of visited web pages
ia: Cancellar le lista del paginas Web visitate

en: Delete the logs
ia: Deler le registros

en: Delete the most recently used list
ia: Cancellar le lista usate plus recentemente

en: Delete the search history
ia: Deler le historia de cerca

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
ia: Cancellar le indice de recerca, un base de datos de parolas e files a que illos contine

en: Delete the temporary files
ia: Cancella le files temporari

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
ia: Cancellar le torrents (solmente le metadatos e non le files describite)

en: Delete the usage history
ia: Deler le historia de uso

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
ia: Cancellar le memoria tampon del Web, que reduce le tempore pro monstrar le paginas revisitate

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
ia: Cancellar le de-installatores pro le ajornamentos de Microsoft includente le correctiones rapide, le pacchettos de servicio, e le ajornamentos de Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
ia: Cancellar le files e le plicas specificate per le usator

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
ia: Cancellar ~/.viminfo que include le historia de file, le historia de commando, e le memorias tampon

en: Deleting files
ia: Cancellation del files

en: Desktop environment
ia: Le plicas personal essera restaurate.

en: Disk space recovered: %s
ia: Spatio de disco recuperate: %s

en: Disk space to be recovered: %s
ia: Spatio de disco a recuperar: %s

en: Do not delete
ia: Non dele

en: Document viewer
ia: Visor de documento

en: Done.
ia: Facite.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
ia: Discargar e ajornar le nettatores ex le communitate (winapp2.ini)

en: Download history
ia: Historia de discargas

en: Downloaded podcasts
ia: Podcastes discargate

en: Downloading url failed: %s
ia: Discargamento fallite del url: %s

en: Email client
ia: Cliente de e-Posta

en: Empty the recycle bin
ia: Vacuar le receptaculo de recuperation

en: Empty the trash
ia: Vacuar le immunditia

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
ia: Error in le cargamento del modulo SQLite: le software antivirus pote ser blocante lo.

en: Error when checking for updates:
ia: Error in le controlo del ajornamentos:

en: Errors: %d
ia: Errores: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
ia: Exception durante le operation de functionamento '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
ia: Executabile non trovate: %s

en: Exit after cleaning
ia: Exir post le cancellation

en: File archiver
ia: Archivator de file

en: File manager
ia: Gerente de file

en: File transfer client
ia: Cliente de transferimento de file

en: Files deleted: %d
ia: Files cancellate: %d

en: Files to be deleted: %d
ia: Files a cancellar: %d

en: Folder
ia: Plica

en: Form history
ia: Historia de forma

en: Free disk space
ia: Spatio libere de disco

en: Free space and maintain privacy
ia: Liberar spatio e mantener le confidentialitate

en: Freeing %s of memory.
ia: Liberante %s de memoria.

en: Game
ia: Joco

en: Games
ia: Jocos

en: Generating files
ia: Generante files

en: Graphics editor
ia: Modificator de graphicos

en: Hide irrelevant cleaners
ia: Celar le nettatores irrelevante

en: History
ia: Chronologia

en: Icons for files on the system
ia: Icones pro le files sur le systema

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
ia: Si es trovate un ajornamento, tu potera vider le informationes de illo.  Alora, tu pote discargar manualmente e installar le ajornamento.

en: Imported from winapp2.ini
ia: Importate ab le winapp2.ini

en: Index
ia: Indice

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
ia: Inspicer le vista preliminar pro qualcunque files tu desira mantener.

en: Installers
ia: Installatores

en: Known clients and friends
ia: Cognoscer clientes e amicos

en: Known files history
ia: Saper le chronologia del file

en: Languages
ia: Linguas

en: List of files downloaded
ia: Lista de files discargate

en: List of visited web pages
ia: Lista del paginas web visitate

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
ia: Carga le session initial post que le navigator claude o aborta

en: Localizations
ia: Localisationes

en: Logs
ia: Registros

en: Mark for deletion
ia: Marcar pro le cancellation

en: Media player
ia: Reproductor de medios

en: Memory
ia: Memoria

en: Memory dump
ia: Discarga de memoria

en: Most recently used
ia: Usate plus recentemente

en: Multimedia
ia: Multimedios

en: Multimedia viewer
ia: Visor multimedial

en: Name
ia: Nomine

en: New winapp2.ini was downloaded.
ia: Un nove winapp2.ini ha essite discargate

en: No work to do. Specify options.
ia: Nulle labor a facer. Specifica optiones.

en: Number of files
ia: Numero de files

en: Office suite
ia: Suite de applicationes de officio

en: Open web browser to %s?
ia: Aperir le navigator del web a %s?

en: Overwrite free disk space %s
ia: Superscriber le spatio libere del disco %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
ia: Superscriber le spatio libere de disco pro occultar le files cancellate

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
ia: Le super-scriptura es inefficace sur alicun systemas del files e con alicun operationes de BleachBit. Superscriber es significativemente plus lente.

en: Package lists
ia: Listas de pacchetto

en: Package manager
ia: Gerente de pacchetto

en: Passwords
ia: Contrasignos

en: Path
ia: Percurso

en: Physical free memory is %s.
ia: Le memoria libere physic es: %s

en: Places
ia: Postos

en: Please wait.  Cleaning %s.
ia: Attende per favor.  Nettation de %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
ia: Attende per favor. Vision preliminar de %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
ia: Attende per favor. Execution del scansion profunde.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
ia: Attende per favor. Nettation del spatio libere del disco.

en: Preferences
ia: Preferentias

en: Preserve
ia: Preservar

en: Preview
ia: Vista preliminar

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
ia: Vista preliminar del files in le operationes eligite (sin cancellar ulle file)

en: Recent documents list
ia: Lista de documentos recente

en: Recordings
ia: Registrationes

en: Recycle bin
ia: Receptaculo de recuperation

en: Remote control software
ia: Software  de controloremote

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
ia: Reinitialisar le historia de uso del motor de recerca e cancellar le motores de recerca non de fabrica, alicunos del qual es addite automaticamente

en: Rotated logs
ia: Registros rotate

en: Run
ia: Facer fluer

en: Run external command: %s
ia: Exequer le commando externe: %s

en: S_hred Settings and Quit
ia: Nettar (S_hred) le preparationes e quitar

en: Search engines
ia: Motores de recerca

en: Search history
ia: Cercar in historia

en: Search tool
ia: Instrumento de cerca

en: Security warning
ia: Advertimento de securitate

en: Select destination folder
ia: Seliger plica de destino

en: Session restore
ia: Restauration de session

en: Settings for individual sites
ia: Configurationes pro sitos individual

en: Sh_red Folders
ia: Destruer (Sh_red) le plicas

en: Show debug messages
ia: Monstrar le messages de depuration

en: Site preferences
ia: Preferentias de sito

en: Size
ia: Dimension

en: Skip
ia: Saltar

en: Special operations: %d
ia: Operationes special: %d

en: Statistics
ia: Statistica

en: System
ia: Systema

en: System information
ia: Informationes de systema

en: System journals
ia: Jornales de systema

en: Temporary files
ia: Files temporari

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
ia: Le tabula del fragmento del ambiente de scriptorio usate pro operationes de copiar e collar

en: The system in general
ia: Le systema in general

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
ia: Iste definitiones de dismaculator es nove o ha essite modificate.  Le definitiones malitiose pote damnificar tu systema. Si tu non ha fiducia in iste cambios, cancella le files o claude.

en: These locations can be selected for deletion.
ia: Iste locationes pote ser eligite pro le cancellation.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
ia: Iste percursos non essera cancellate o modificate.

en: This option deletes all bookmarks.
ia: Iste option cancella tote le signa-libros.

en: This option is experimental and may cause system problems.
ia: Iste option es experimental e pote causar problemas de systema.

en: This option is slow.
ia: Iste option es lente.

en: This option is very slow.
ia: Iste option es multo lente.

en: This option will delete your saved passwords.
ia: Iste option cancellara tu contrasignos salveguardate

en: This will restart Windows Explorer.
ia: Isto reinitiara Windows Explorer.

en: Thumbnails
ia: Miniaturas

en: Torrents
ia: Torrentes

en: Trash
ia: Immunditia

en: Truncate
ia: Truncar

en: Type
ia: Typo

en: URL history
ia: Historia del URL

en: Unnecessary file cleaner
ia: Nettator de files non necessari

en: Update BleachBit
ia: Ajornar BleachBit

en: Update to version %s
ia: Ajornar al version %s

en: Update uninstallers
ia: Ajornar le de-installatores

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
ia: Usa le unitates de mesura del IEC (1 KiB = 1024 bytes) in vice del SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Utilities
ia: Utilitates

en: Vacuum
ia: Vacuo

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
ia: Advertimento re %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
ia: Navigator web

en: Whitelist
ia: Lista blanc

en: Widgets for the desktop
ia: Widgets pro le scriptorio

en: Windowing system
ia: Systema de fenestras

en: Windows 10 theme
ia: Thema de Windows 10

en: Wipe the swap and free memory
ia: Nettar le spatio de excambio e le memoria libere

en: Word processor
ia: Processor de parola

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
ia: Tu face fluer BleachBit con le privilegios administrative pro cancellar le partes commun in le systema, e le referentias al plica del profilo de usator cancellara solmente le conto de radice.

en: You must select an operation
ia: Tu debe eliger un operation

en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Delete
ia: _Deler

en: _Diagnostics
ia: _Diagnostica

en: _Help
ia: Adjuta (_Help)

en: _Open
ia: Aperir (_Open)

en: _Shred Files
ia: Destruer (_Shred) le files

en: _Wipe Free Space
ia: Nettar (_Wipe) le spatio libere

[ctx: button]
en: Add
ia: Adder

[ctx: button]
en: Add file
ia: Adder un file

[ctx: button]
en: Add folder
ia: Adder un plica

[ctx: button]
en: Remove
ia: Remover

[ctx: column_label]
en: Delete
ia: Deler

[ctx: column_label]
en: Filename
ia: Nomine de file

en: do not prompt for administrator privileges
ia: non emitter le prompto pro privilegios de administrator

en: launch the graphical interface
ia: lancear  le interfacie graphic

en: list cleaners
ia: listar le nettatores

en: not a valid cleaner: %s
ia: non un nettator valide: %s

en: output version information and exit
ia: emitter le informationes del version e sortir

en: overwrite files to hide contents
ia: emitter le informationes del version e exir

en: path="%s" is not a glob pattern
ia: route="%s" non es un modello global

en: preview files to be deleted and other changes
ia: vista preliminar del files a cancellar e altere modificationes

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
ia: facer fluer le nettatores pro cancellar le files e facer altere cambios permanente

en: set log level to verbose
ia: Disponer a verbose le nivello de registro

en: show system information
ia: monstrar le informationes de systema

en: shred specific files or folders
ia: destruer files o plicas specific

en: update winapp2.ini, if a new version is available
ia: ajornar winapp2.ini, si un nove version es disponibile

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
ia: uso: %prog [optiones] cleaner.option1 cleaner.option2

en: use options set in the graphical interface
ia: usar le optiones fixate in le interfacie graphic
