bleachbit - en to eu translation catalogue (218 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
eu: %s ezin da garbitu exekutatzen ari delako. Itxi eta saiatu berriz.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
eu: URL-en datu-basea (laster-markak, gogoko ikonoak eta bisitatutako web-orrien historia daude bertan)

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
eu: Erabiltzaile-izen eta pasahitzen datu-basea eta pasahitzik gorde behar ez duten guneen zerrenda

en: A history of forms entered in web sites
eu: Webguneetan sartutako formularioen historia

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
eu: Webguneetan sartutako formularioen eta bilaketa barraren historia

en: A new version is available.
eu: Bertsio berri bat eskuragarri dago.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
eu[0]: Minutu %d inguru falta da.
eu[1]: %d minutu inguru falta dira.

en: Active
eu: Aktiboa

en: All languages will be deleted except those checked.
eu: Hizkuntza guztiak ezabatuko dira, hautatutakoak ezik.

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
eu: Ziur zaude betirako ezabatu nahi dituzula fitxategiak hautatutako eragiketen arabera? Ezabatuko diren fitxategiak aldatu egin dira aurrebista exekutatu zenuen azken alditik.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
eu: Ziur zaude betirako ezabatu nahi dituzula fitxategi hauek?

en: Backup files
eu: Babeskopia-fitxategiak

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
eu: Administratzaile gisa exekutatzen ari zarenez, mesedez ireki eskuz lotura hau web arakatzaile batean:
    %s

en: Broken desktop files
eu: Hondatutako .desktop fitxategiak

en: Cache
eu: Cache-a

en: Chat client
eu: Berriketa bezeroa

en: Chat logs
eu: Berriketa-egunkariak

en: Check for new beta releases
eu: Egiaztatu beta bertsio berririk baden

en: Check periodically for software updates via the Internet
eu: Egiaztatu aldian behin eguneraketarik badagoen Interneten

en: Choose a file
eu: Hautatu fitxategi bat

en: Choose a folder
eu: Hautatu karpeta

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
eu: Hautatu idazteko baimena duen karpeta bat leku librea gainidatzi behar den unitate bakoitzeko.

en: Choose files to shred
eu: Hautatu fitxategiak birrintzeko

en: Choose folder to shred
eu: Hautatu karpeta birrintzeko

en: Clean
eu: Garbitu

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
eu: Garbitu datu-basearen fragmentazioa tamaina txikitu eta abiadura handitzeko daturik ezabatu gabe

en: Clean file
eu: Garbitu fitxategia

en: Clean files in the selected operations
eu: Garbitu hautatutako eragiketetako fitxategiak

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Code
eu: Kodea

en: Configure this option in the preferences.
eu: Konfiguratu aukera hau hobespenetan.

en: Cookies
eu: Cookie-ak

en: Crash reports
eu: Kraskatze-txostenak

en: Current session
eu: Uneko saioa

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom folders will be reset.
eu: Karpeta pertsonalizatuak berrezarriko dira.

en: DOM Storage
eu: DOM biltegiratzea

en: Debug logs
eu: Arazketa-egunkariak

en: Deep scan
eu: Eskaneatze sakona

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete HTML5 cookies
eu: Ezabatu HTML5 cookie-ak

en: Delete broken application menu entries and file associations
eu: Ezabatu aplikazioen hondatutako menu-sarrerak eta fitxategi elkarketak

en: Delete confirmation
eu: Ezabaketaren baieztapena

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
eu: Ezabatu cookie-ak (webguneen hobespen, autentifikazio eta jarraipen identifikazioen gisako informazioa gordetzen dute)

en: Delete downloaded podcasts
eu: Ezabatu deskargatutako podcast-ak

en: Delete files for unwanted languages
eu: Ezabatu nahi ez diren hizkuntzetarako fitxategiak

en: Delete obsolete files
eu: Ezabatu fitxategi zaharkituak

en: Delete old system logs
eu: Ezabatu sistemaren egunkari zaharrak

en: Delete registry key
eu: Ezabatu erregistro-gakoa

en: Delete the avatars and emoticons cache
eu: Ezabatu avatar eta aurpegieren cache-a

en: Delete the backup files
eu: Ezabatu babeskopia-fitxategiak

en: Delete the cache
eu: Ezabatu cache-a

en: Delete the chat logs
eu: Ezabatu berriketa-egunkariak

en: Delete the command history
eu: Ezabatu komandoen historia

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
eu: Ezabatu cookie-ak, bisitatutako URL-ak eta bilaketa-historia

en: Delete the current and last sessions
eu: Ezabatu uneko eta azkenengo saioak

en: Delete the current session
eu: Ezabatu uneko saioa

en: Delete the debug logs
eu: Ezabatu arazketa-egunkariak

en: Delete the file memory.dmp
eu: Ezabatu memory.dmp fitxategia

en: Delete the files
eu: Ezabatu fitxategiak

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
eu: Ezabatu historia, bisitatutako guneak, deskargak eta koadro txikiak barne

en: Delete the list of game servers
eu: Ezabatu joko zerbitzari zerrenda

en: Delete the list of recently used documents
eu: Ezabatu azkenaldian erabilitako dokumentuen zerrenda

en: Delete the list of visited web pages
eu: Ezabatu bisitatutako web-orrien zerrenda

en: Delete the logs
eu: Ezabatu egunkariak

en: Delete the most recently used list
eu: Ezabatu azkenaldian erabilitakoen zerrenda

en: Delete the search history
eu: Ezabatu bilaketen historia

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
eu: Ezabatu bilaketa-indizea (hitzen eta hitz hauek agertzen diren fitxategien datu-basea)

en: Delete the temporary files
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategiak

en: Delete the usage history
eu: Ezabatu erabilera-historia

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
eu: Ezabatu aurretik bisitatutako orriak bistaratzeko denbora txikitzen duen web cache-a

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
eu: Ezabatu Microsoft eguneraketen desinstalatzaileak (hotfix-ak, service pack-ak eta Internet Explorer-en eguneraketak barne)

en: Delete user-specified files and folders
eu: Ezabatu erabiltzaileak zehazturiko fitxategi eta karpetak

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
eu: Ezabatu ~/.viminfo (fitxategi-historia, komando-historia eta buffer-ak daude bertan)

en: Disk space recovered: %s
eu: Berreskuratutako diskoko lekua: %s

en: Disk space to be recovered: %s
eu: Berreskuratuko den diskoko lekua: %s

en: Done.
eu: Eginda.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
eu: Deskargatu eta eguneratu garbitzaileak komunitatetik (winapp2.ini)

en: Download history
eu: Deskargen historia

en: Downloaded podcasts
eu: Deskargatutako podcast-ak

en: Drives
eu: Unitateak

en: Editor
eu: Editorea

en: Empty the recycle bin
eu: Hustu zakarrontzia

en: Empty the trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
eu: Errorea SQLite modulua kargatzean: antibirus softwareak blokeatuta egon daiteke.

en: Error when checking for updates:
eu: Errorea eguneraketak egiaztatzean:

en: Errors: %d
eu: Erroreak: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
eu: Salbuespena '%(operation)s': '%(msg)s' eragiketa exekutatzean

en: Executable not found: %s
eu: Exekutagarria ez da aurkitu: %s

en: File
eu: Fitxategia

en: File transfer client
eu: Fitxategi transferentzia bezeroa

en: Files deleted: %d
eu: Ezabatutako fitxategiak: %d

en: Files to be deleted: %d
eu: Ezabatuko diren fitxategiak: %d

en: Folder
eu: Karpeta

en: Form history
eu: Formularioen historia

en: Free disk space
eu: Leku librea diskoan

en: Free space and maintain privacy
eu: Egin leku librea eta mantendu pribatutasuna

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
eu: GNU Lizentzia Publiko Orokorraren (GPL) 3. bertsioa edo berriagoa.
    Ikusi http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
eu: Jokoa

en: Games
eu: Jokoak

en: General
eu: Orokorra

en: Help Contents
eu: Laguntzaren edukia

en: Hide irrelevant cleaners
eu: Ezkutatu garrantzirik gabeko garbitzaileak

en: History
eu: Historia

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
eu: Eguneraketa bat aurkitzen bada, informazioa ikusteko aukera eskainiko zaizu. Orduan, eskuz deskargatu eta instalatu ahalko duzu.

en: Imported from winapp2.ini
eu: winapp2.ini-tik inportatua

en: Index
eu: Indizea

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
eu: Aztertu aurrebista gorde nahi dituzun fitxategientzat.

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: List of files downloaded
eu: Deskargatutako fitxategien zerrenda

en: List of visited web pages
eu: Bisitatutako web orrien zerrenda

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
eu: Azken saioa kargatzen du arakatzailea ustekabean itxi edo kraskatzean

en: Localizations
eu: Itzulpenak

en: Logs
eu: Egunkariak

en: Mark for deletion
eu: Ezabatzeko markatu

en: Memory
eu: Memoria

en: Memory dump
eu: Memoria-iraulketa

en: Most recently used
eu: Azkenaldian erabilitakoak

en: Multimedia viewer
eu: Multimedia ikustailea

en: Name
eu: Izena

en: New winapp2.ini was downloaded.
eu: winapp2.ini berria deskargatu da.

en: Office suite
eu: Bulegotikako suitea

en: Open web browser to %s?
eu: %s ireki nahi duzu web arakatzailean?

en: Overwrite files to hide contents
eu: Gainidatzi fitxategiak edukiak ezkutatzeko

en: Overwrite free disk space %s
eu: Gainidatzi %s diskoko leku librea

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
eu: Diskoko leku librea gainidatzi ezabatutako fitxategiak ezkutatzeko

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
eu: Gainidazketa ez da eraginkorra fitxategi sistema batzuetan eta BleachBit-en zenbait eragiketan. Gainidazketa nabarmen mantsoagoa da.

en: Passwords
eu: Pasahitzak

en: Path
eu: Bidea

en: Places
eu: Lekuak

en: Please wait.  Cleaning %s.
eu: Mesedez itxaron. %s garbitzen.

en: Please wait.  Previewing %s.
eu: Mesedez itxaron. %s aurrikusten.

en: Please wait.  Running deep scan.
eu: Mesedez itxaron. Eskaneatze sakona exekutatzen.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
eu: Mesedez itxaron. Diskoko leku librea garbitzen.

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Prefetch
eu: Aurrez eskuratu

en: Preserve
eu: Mantendu

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
eu: Hautatutako eragiketetako fitxategien aurrebista ikusi (fitxategirik ezabatu gabe)

en: Program to clean unnecessary files
eu: Behar ez diren fitxategiak ezabatzeko programa

en: Recent documents list
eu: Azkenaldiko dokumentuen zerrenda

en: Recycle bin
eu: Zakarrontzia

en: Recycle bin %s
eu: %s zakarrontzia

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
eu: Berrezarri bilatzailearen erabilera-historia eta ezabatu bilatzaile ez-lehenetsiak, horietako batzuk automatikoki gehitzen dira

en: Rotated logs
eu: Biratutako egunkariak

en: Run
eu: Exekutatu

en: S_hred Settings and Quit
eu: Birrindu _Ezarpenak eta Irten

en: Search engines
eu: Bilatzaileak

en: Search history
eu: Bilaketen historia

en: Search tool
eu: Bilaketa tresna

en: Security warning
eu: Segurtasun oharra

en: Session
eu: Saioa

en: Session restore
eu: Saioa berrezarri

en: Settings for individual sites
eu: Banakako guneen hobespenak

en: Sh_red Folders
eu: Bi_rrindu Karpetak

en: Site preferences
eu: Gunearen hobespenak

en: Skip
eu: Saltatu

en: Special operations: %d
eu: Eragiketa bereziak: %d

en: Start BleachBit with computer
eu: Abiarazi BleachBit ordenagailua abiaraztean

en: System
eu: Sistema

en: System information
eu: Sistemaren informazioa

en: Temporary files
eu: Aldi baterako fitxategiak

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
eu: Kopiatu eta itsatsi eragiketetan erabiltzen den mahaigain inguruneko arbela

en: The system in general
eu: Sistema orokorrean

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
eu: Garbiketarako definizio hauek berriak dira edo aldatu egin dira. Definizio maltzurrek zure sistema kaltetu dezakete. Aldaketa hauekin fidatzen ez bazara, ezabatu fitxategiak edo irten.

en: These locations can be selected for deletion.
eu: Kokapen hauek hauta daitezke ezabatzeko.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
eu: Bide hauek ez dira ezabatu edo aldatuko.

en: This option deletes all bookmarks.
eu: Aukera honek laster-marka guztiak ezabatzen ditu.

en: This option is experimental and may cause system problems.
eu: Aukera hau esperimentala da eta arazoak sortu ditzazke zure sisteman.

en: This option is slow.
eu: Aukera hau mantsoa da.

en: This option is very slow.
eu: Aukera hau oso mantsoa da.

en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Truncate
eu: Trunkatu

en: Type
eu: Mota

en: URL history
eu: URL historia

en: Unnecessary file cleaner
eu: Beharrezko ez diren fitxategien garbitzailea

en: Update BleachBit
eu: Eguneratu BleachBit

en: Update to version %s
eu: Eguneratu %s bertsiora

en: Update uninstallers
eu: Eguneraketen desinstalatzaileak

en: Utilities
eu: Tresnak

en: Vacuum
eu: Trinkotu

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
eu: %(cleaner)s - %(option)s-i buruzko oharra:
    
    %(warning)s

en: Web browser
eu: Web arakatzailea

en: Whitelist
eu: Zerrenda zuria

en: Widgets for the desktop
eu: Mahaigainerako trepetak

en: Wipe the swap and free memory
eu: Garbitu swap memoria eta memoria librea

en: You must select an operation
eu: Eragiketa bat hautatu behar duzu

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Quit
eu: _Irten

en: _Release Notes
eu: _Bertsio oharrak

en: _Shred Files
eu: _Birrindu Fitxategiak

en: _System Information
eu: _Sistemaren Informazioa

en: _Wipe Free Space
eu: _Garbitu Leku Librea

[ctx: button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: button]
en: Add file
eu: Gehitu fitxategia

[ctx: button]
en: Add folder
eu: Gehitu karpeta

[ctx: button]
en: Clean
eu: Garbitu

[ctx: button]
en: Preview
eu: Aurrebista

[ctx: button]
en: Remove
eu: Ezabatu

[ctx: column_label]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: column_label]
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: delete files and make other permanent changes
eu: ezabatu fitxategiak eta gauzatu beste aldaketa iraunkorrak

en: depreciated alias for --clean
eu: alias zaharkitua --clean-entzako

en: do not prompt for administrator privileges
eu: ez eskatu administratzaile baimenik

en: launch the graphical interface
eu: abiarazi interfaze grafikoa

en: list cleaners
eu: Zerrendatu garbitzaileak

en: not a valid cleaner: %s
eu: ez da baliozko garbitzailea: %s

en: output version information and exit
eu: bertsioaren informazioa erakutsi eta irten

en: overwrite files to hide contents
eu: gainidatzi fitxategiak edukiak ezkutatzeko

en: preview files to be deleted and other changes
eu: ezabatuko diren fitxategien eta beste aldaketen aurrebista

en: show system information
eu: erakutsi sistemaren informazioa

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
eu: erabilera: %prog [aukerak] garbitzailea.aukera1 garbitzailea.aukera2

en: use options set in the graphical interface
eu: erabili interfaze grafikoan zehaztutako aukerak
