bleachbit - en to el translation catalogue (344 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
el: Το %s δεν μπόρεσε να καθαριστεί διότι ήδη τρέχει. Κλείστε το και δοκιμάστε ξανά.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
el: Η --overwrite προορίζεται μόνο για χρήση με την --clean

en: 2600 Magazine
el: Περιοδικό 2600

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
el: Μια βάση δεδομένων των URLs που περιλαμβάνουν σελιδοδείκτες, αγαπημένα εικονίδια και το ιστορικό ήδη ανοιγμένων ιστοσελίδων

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
el: Μια βάση δεδομένων με ονόματα χρηστών και κωδικών πρόσβασης όπως και μια λίστα με τις ιστοσελίδες που δεν θα έπρεπε να αποθηκεύουν κωδικούς

en: A history of forms entered in web sites
el: Ιστορικό φορμών που καταχωρήθηκαν σε ιστοσελίδες

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
el: Ιστορικό φορμών που καταχωρήθηκαν σε ιστοσελίδες και στη μπάρα Αναζήτησης

en: A new version is available.
el: Μια νέα έκδοση είναι διαθέσιμη.

en: Abort
el: Ακύρωση

en: Abort the preview or cleaning process
el: Ματαίωση της προεπισκόπησης ή της εκκαθάρισης

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
el[0]: Απομένει περίπου %d λεπτό.
el[1]: Απομένουν περίπου %d λεπτά.

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
el: Πρόσβαση στο μενού της εφαρμογής πατώντας το κουμπί "χάμπουργκερ" στη γραμμή τίτλου.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
el: Πρόσβαση στο μενού της εφαρμογής πατώντας το λογότυπο στη γραμμή τίτλου.

en: Active
el: Ενεργό

en: All languages will be deleted except those checked.
el: Όλες οι γλώσσες θα διαγραφούν εκτός από αυτές που έχουν επιλεγεί.

en: Allocating and wiping %s of memory.
el: Κατανομή και εκκαθάριση %s της μνήμης.

en: Anti-virus
el: Αντιικό

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά τα αρχεία σύμφωνα με τις επιλεγμένες ενέργειες; Τα συγκεκριμένα αρχεία μπορεί να έχουν τροποποιηθεί από την τελευταία φορά που εκτελέσατε την προεπισκόπηση.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά αυτά τα αρχεία;

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
el: Επειδή κάποιο αρχείο ήταν κλειδωμένο από άλλη διεργασία, το περιεχόμενό του δεν κατέστη δυνατό να αναγραφεί. Θα σημειωθεί για διαγραφή με την επανεκκίνηση του συστήματος.

en: Audio files tagger
el: Εφαρμογή προσθήκης ετικετών σε μουσικά αρχεία

en: Audio player
el: Αναπαραγωγέας ήχου

en: Automatically preserving language %s.
el: Αυτόματη διατήρηση της γλώσσας %s

en: Backup files
el: Αντίγραφα ασφαλείας

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
el: Επειδή η εκτέλεση γίνεται με δικαιώματα υπερχρήστη (root), παρακαλούμε ανοίξτε χειροκίνητα τον ακόλουθο σύνδεσμο σε έναν περιηγητή ιστού:
    %s

en: Blocklists
el: Λίστα μπλοκαρισμένων

en: Blocklists will need update to work.
el: Η λίστα μπλοκαρισμένων θα χρειαστεί αναβάθμιση για να λειτουργήσει

en: Broken desktop files
el: Κατεστραμμένα αρχεία επιφάνειας εργασίας

en: Cache
el: Προσωρινή μνήμη

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
el: Εξετάστε προσεκτικά τη λίστα των πακέτων που θα απομακρυνθούν, εκτελώντας "dnf list autoremove".

en: Chat client
el: Εφαρμογή συνομιλίας (chat client)

en: Chat logs
el: Αρχεία καταγραφής συνομιλίας

en: Check for new beta releases
el: Έλεγχος για νέες δοκιμαστικές κυκλοφορίες

en: Check periodically for software updates via the Internet
el: Περιοδικός έλεγχος στο διαδίκτυο για ενημερώσεις λογισμικού

en: Checking online for updates to winapp2.ini
el: Έλεγχος για αναβαθμίσεις του winapp2.ini

en: Choose a file
el: Επιλογή αρχείου

en: Choose a folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
el: Επιλέξτε έναν εγγράψιμο φάκελο για κάθε δίσκο ώστε να αντικαταστήσετε τον ελεύθερο χώρο.

en: Choose files to shred
el: Επιλογή αρχείων για τεμαχισμό

en: Choose folder to shred
el: Επιλογή φακέλου για τεμαχισμό

en: Clean
el: Εκκαθάριση

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
el: Καθαρισμός κατακερματισμένων κομματιών βάσης δεδομένων για απελευθέρωση χώρου και βελτίωση ταχύτητας χωρίς την αφαίρεση δεδομένων

en: Clean file
el: Καθαρισμός αρχείου

en: Clean files in the selected operations
el: Εκκαθάριση αρχείων στις επιλεγμένες ενέργειες

en: Clean files widely scattered across the disk
el: Διαγραφή αρχείων που βρίσκονται διάσπαρτα στο δίσκο

en: Clean old system journals
el: Διαγραφή παλαιών αρχείων καταγραφής

en: Cleaner is not usable on this OS because it has no actions: %s
el: Ο εκκαθαριστής δεν είναι χρησιμοποιήσιμος σε αυτό το λειτουργικό, γιατί δεν έχει ενέργειες: %s

en: Clipboard
el: Πρόχειρο

en: Code
el: Κώδικας

en: Compatibility layer for Windows software
el: Στρώμα συμβατότητας για λογισμικό των Windows

en: Configure this option in the preferences.
el: Επεξεργαστείτε αυτή την επιλογή στις προτιμήσεις.

en: Confirm before delete
el: Επιβεβαίωση πριν τη διαγραφή

en: Crash reports
el: Αναφορές κατάρρευσης

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
el: Δημιουργία νέου, προσωρινού αρχείου, για την εκκαθάριση κενού χώρου.

en: Current session
el: Τρέχουσα συνεδρία

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom folders will be reset.
el: Οι τροποποιημένοι φάκελοι θα επαναφερθούν στην αρχική τους μορφή.

en: DOM Storage
el: Αποθήκη δεδομένων DOM

en: Dark mode
el: Σκοτεινό θέμα

en: Database
el: Βάση δεδομένων

en: Debug logs
el: Αρχεία καταγραφής αποσφαλματώσεων

en: Deep scan
el: Βαθιά σάρωση

en: Deep scan does not support multi-value variable.
el: Η βαθιά σάρωση δεν υποστηρίζει μεταβλητή πολλαπλών τιμών.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete HTML5 cookies
el: Διαγραφή HTML5 cookies

en: Delete broken application menu entries and file associations
el: Διαγραφή κατεστραμένων καταχωρήσεων μενού εφαρμογών και συσχετίσεων αρχείων

en: Delete cached patches and installers
el: Διαγραφή προσωρινών ενημερώσεων και εγκαταστατών

en: Delete confirmation
el: Επιβεβαίωση διαγραφής

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
el: Διαγραφή των cookies, που περιέχουν πληροφορίες όπως προτιμήσεις ιστοσελίδων, πιστοποίηση και καταγραφή αναγνώρισης

en: Delete downloaded podcasts
el: Διαγραφή κατεβασμένων αρχείων ψηφιακού ραδιοφώνου (podcast)

en: Delete files for unwanted languages
el: Διαγραφή αρχείων για ανεπιθύμητες γλώσσες

en: Delete obsolete files
el: Διαγραφή παλαιών αρχείων

en: Delete old system logs
el: Διαγραφή παλαιών αρχείων καταγραφής συστήματος

en: Delete registry key
el: Διαγραφή κλειδιού μητρώου (registry key)

en: Delete the audio and video recordings
el: Διαγραφή εγγραφών ήχου και εικόνας

en: Delete the avatars and emoticons cache
el: Διαγραφή της προσωρινής μνήμης για τα avatar και τα emoticon

en: Delete the backup files
el: Διαγραφή των αντιγράφων ασφαλείας

en: Delete the cache
el: Διαγραφή προσωρινής μνήμης

en: Delete the chat logs
el: Διαγραφή αρχείων καταγραφής συνομιλιών

en: Delete the command history
el: Διαγραφή ιστορικού εντολών

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
el: Διαγραφή cookies, ήδη ανοιγμένων URLs και ιστορικού αναζήτησης

en: Delete the current and last sessions
el: Διαγραφή της παρούσας και των τελευταίων συνεδριών

en: Delete the current session
el: Διαγραφή τρέχουσας συνεδρίας

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
el: Διαγραφή της βάσης δεδομένων που περιέχει πληροφορίες, όπως αριθμό αναπαραγωγών και τελευταία αναπαραγωγή

en: Delete the debug logs
el: Διαγραφή αρχείων καταγραφής  αποσφαλματώσεων

en: Delete the file
el: Διαγράψτε το αρχείο

en: Delete the files
el: Διαγραφή αρχείων

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
el: Διαγραφή του ιστορικού που περιλαμβάνει τις τοποθεσίες που επισκεφθήκατε, λήψεις και μικρογραφίες

en: Delete the list of game servers
el: Διαγραφή της λίστας εξυπηρετητών των παιχνιδιών

en: Delete the list of recently used documents
el: Διαγραφή λίστας των πρόσφατα χρησιμοποιημένων εγγράφων

en: Delete the list of visited web pages
el: Διαγραφής λίστας ανοιγμένων ιστοσελίδων

en: Delete the logs
el: Διαγραφή αρχείων καταγραφής

en: Delete the most recently used list
el: Διαγραφή λίστας των πρόσφατα χρησιμοποιημένων αρχείων

en: Delete the search history
el: Διαγραφή ιστορικού αναζήτησης

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
el: Διαγραφή ευρετηρίου αναζήτησης, μιας βάσης δεδομένων λέξεων και των αρχείων που περιέχουν

en: Delete the sync data and sign out of the browser
el: Διαγραφή δεδομένων συγχρονισμού και αποσύνδεση από τον φυλλομετρητή

en: Delete the temporary files
el: Διαγραφή προσωρινών αρχείων

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
el: Διαγράψτε τα torrents (μόνο τα μεταδεδομένα, αλλά όχι τα αρχεία που περιγράφονται)

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
el: Διαγραφή ημερομηνίας χρήσης, θέσης παραθύρου και άλλων δεδομένων για φακέλους

en: Delete the usage history
el: Διαγραφή ιστορικού χρήσης

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
el: Διαγραφή της προσωρινής μνήμης του ιστού, η οποία μειώνει τον χρόνο εμφάνισης ήδη προβεβλημένων σελίδων

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
el: Διαγραφή των εφαρμογών απεγκατάστασης για ενημερώσεις της Microsoft που περιλαμβάνουν αναγκαίες επιδιορθώσεις, service packs και ενημερώσεις του Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
el: Διαγραφή αρχείων και φακέλων που έχουν καθοριστεί από τον χρήστη

en: Delete without shredding
el: Μη ασφαλής διαγραφή

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
el: Διαγραφή ~/.viminfo που περιλαμβάνει ιστορικό αρχείων, ιστορικό εντολών, και buffers

en: Deleting files
el: Διαγραφή αρχείων

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
el: Η διαγραφή του ευρετηρίου θα επαναφέρει στην αρχική της μορφή, τη διαμόρφωση των στηλών στη λίστα μηνυμάτων.

en: Desktop environment
el: Περιβάλλον επιφάνειας εργασίας

en: Detected these swap devices: %s
el: Εντοπίστηκαν αυτές οι συσκευές swap: %s.

en: Device or resource is busy: %s
el: Η συσκευή ή ο πόρος είναι απασχολημένα: %s

en: Directory is not empty: %s
el: Ο φάκελος δεν είναι κενός: %s

en: Disabling swap.
el: Απενεργοποίηση του swap.

en: Disk space recovered: %s
el: Χώρος που ανακτήθηκε στο δίσκο: %s

en: Disk space to be recovered: %s
el: Χώρος στο δίσκο που θα ανακτηθεί: %s

en: Disk was full when writing configuration to file %s
el: Ο δίσκος γέμισε κατά την εγγραφή της διαμόρφωσης στο αρχείο %s

en: Do not delete
el: Να μη γίνει διαγραφή

en: Document viewer
el: Προβολέας εγγράφων

en: Done.
el: Ολοκληρώθηκε.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
el: Κατεβάστε και ενημερώστε τους καθαριστές από την κοινότητα (winapp2.ini)

en: Download data needed for chaff generator?
el: Λήψη αναγκαίων δεδομένων για τη δημιουργία αρχείων;

en: Download history
el: Ιστορικό λήψεων

en: Downloaded podcasts
el: Κατεβασμένα αρχεία ψηφιακού ραδιοφώνου (podcast)

en: Downloading url failed: %s
el: Αποτυχία λήψης url: %s

en: Drives
el: Δίσκοι

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
el: Απόρριψη προνομίων του process ID {pid} σε user ID {uid}.

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Email client
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Empty the recycle bin
el: Άδειασμα του κάδου ανακύκλωσης

en: Empty the trash
el: Άδειασμα κάδου απορριμάτων

en: Error checking whether path exists: %s
el: Σφάλμα εξέτασης ύπαρξης της διαδρομής: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
el: Σφάλμα στο handle_cleaner_option() για cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση του SQLite module: το αντιικό πρόγραμμα (antivirus) μπορεί να το μπλοκάρει.

en: Error reading cleaner: %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης εκκαθαριστή: %s

en: Error when checking for updates:
el: Σφάλμα κατά τον έλεγχο ενημερώσεων:

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα σύνδεσης δικτύου για έλεγχο αναβαθμίσεων. Ελέγξτε ότι το δίκτυο λειτουργεί και ότι δεν εμποδίζει την εφαρμογή κάποιο τείχος προστασίας. Μήνυμα σφάλματος: {}

en: Error when setting the default drives to shred.
el: Σφάλμα κατά τον ορισμό των προεπιλεγμένων οδηγών προς ασφαλή διαγραφή

en: Error: {operation_option}: {command}
el: Σφάλμα: {operation_option}: {command}

en: Errors: %d
el: Σφάλματα: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση της ενέργειας '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
el: Το εκτελέσιμο δεν βρέθηκε: %s

en: Exit after cleaning
el: Έξοδος μετά τον καθαρισμό

en: File
el: Αρχείο

en: File archiver
el: Aρχειοθήκη

en: File manager
el: Διαχειριστής αρχείων

en: File transfer client
el: Μεταφορα αρχείων χρήστη

en: Files deleted: %d
el: Αρχεία που διαγράφηκαν: %d

en: Files to be deleted: %d
el: Αρχεία που θα διαγραφούν: %d

en: Folder
el: Φάκελος

en: Form history
el: Ιστορικό Φορμών

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
el: Η ευρεθείσα UUID για το αρχείο swap {device} είναι {uuid}.

en: Free disk space
el: Ελεύθερος χώρος δίσκου

en: Free space and maintain privacy
el: Ελευθερώστε χώρο και διατηρήστε το ιδιωτικό σας απόρρητο

en: Freeing %s of memory.
el: Απελευθέρωση %s της μνήμης.

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
el: Γενική Άδεια Δημόσιας Χρήσης GNU έκδοση 3 ή μεταγενέστερη
    https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
el: Παιχνίδι

en: Games
el: Παιχνίδια

en: General
el: Γενικά

en: Generating files
el: Δημιουργία αρχείων

en: Graphics editor
el: Επεξεργαστής γραφικών

en: Handled unknown error #0 while truncating file.
el: Χειρισμός αγνώστου σφάλματος #0 κατά την περικοπή αρχείου.

en: Hide irrelevant cleaners
el: Απόκρυψη μη χρηστικών καθαριστών

en: Hillary Clinton's emails
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο της Χίλαρι Κλίντον

en: History
el: Ιστορικό

en: IRC client formerly known as XChat
el: Πελάτης IRC, παλαιότερα γνωστός ως XChat

en: Icons for files on the system
el: Εικονίδια για αρχεία σχετικά με το σύστημα

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
el: Αν βρεθεί κάποια ενημέρωση, θα σας δωθεί η επιλογή να δείτε περαιτέρω πληροφορίες γι' αυτήν. Έπειτα, μπορείτε χειροκίνητα να την κατεβάσετε και εγκαταστήσετε.

en: Imported from winapp2.ini
el: Εισήχθει από το winapp2.ini

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
el: Εισαγωγή εκκαθαριστών από το Winapp2.ini.

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
el: Ελέγξτε την προεπισκόπηση για τυχόν αρχεία που θέλετε να κρατήσετε.

en: Inspiration
el: Έμπνευση

en: Installers
el: Εγκαταστάτες

en: Internet
el: Διαδίκτυο

en: Known clients and friends
el: Γνωστοί πελάτες και φίλοι

en: Known files history
el: Ιστορικό γνωστών αρχείων

en: Languages
el: Γλώσσες

en: List of files downloaded
el: Λίστα ληφθέντων αρχείων

en: List of visited web pages
el: Λίστα ανοιγμένων ιστοσελίδων

en: Loading native cleaners.
el: Φόρτωση τοπικών εκκαθαριστών.

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
el: Φορτώνει την αρχική συνεδρία μετά από κλείσιμο ή κόλλημα του προγράμματος περιήγησης

en: Localizations
el: Αρχεία γλωσσικής υποστήριξης (localizations)

en: Logs
el: Αρχεία καταγραφής

en: Make files
el: Δημιουργία αρχείων

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
el: Δημιουργία τυχαίων μηνυμάτων εμπνευσμένων από έγγραφα.

en: Mark for deletion
el: Μαρκάρισμα για διαγραφή

en: Media player
el: Αναπαραγωγέας πολυμέσων

en: Memory
el: Μνήμη

en: Memory dump
el: Αποτύπωση μνήμης

en: Most recently used
el: Τα πιο πρόσφατα χρησιμοποιημένα

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: Multimedia viewer
el: Προβολέας πολυμέσων

en: Name
el: Όνομα

en: New winapp2.ini was downloaded.
el: Κατέβηκε νέο winapp2.ini

en: No directories given for --wipe-free-space
el: Δε ορίστηκαν κατάλογοι για την --wipe-free-space

en: No paths found in clipboard.
el: Δε βρέθηκαν διαδρομές στο πρόχειρο.

en: No work to do. Specify options.
el: Δεν εκκρεμεί εργασία. Καθορίστε επιλογές.

en: Number of files
el: Αριθμός αρχείων

en: Office suite
el: Σουίτα γραφείου (Office)

en: Open web browser to %s?
el: Άνοιγμα περιηγητή ιστού στο %s;

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
el: Αναγραφή περιεχομένων των αρχείων για αποτροπή επαναφοράς

en: Overwrite free disk space %s
el: Διαγραφή ελεύθερου χώρου στο %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
el: Διαγραφή ελεύθερου χώρου για απόκρυψη διαγραμμένων αρχείων

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
el: Η αντικατάσταση είναι ανούσια σε μερικά συστήματα αρχείων και με συγκεκριμένες ενέργειες του BleachBit. Είναι επίσης ιδιαίτερα χρονοβόρα διαδικασία.

en: Package lists
el: Λίστες πακέτων

en: Package manager
el: Διαχειριστής πακέτων

en: Passwords
el: Κωδικοί πρόσβασης

en: Path
el: Τοποθεσία

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
el: Η διαδρομή προς εκκαθάριση πρέπει να είναι ένας υπαρκτός κατάλογος: %s

en: Physical free memory is %s.
el: Η φυσική ελεύθερη μνήμη είναι %s.

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: Please wait.  Cleaning %s.
el: Παρακαλώ περιμένετε. Γίνεται καθαρισμός από %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
el: Παρακαλώ περιμένετε. Προεπισκόπηση %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
el: Παρακαλώ περιμένετε. Εκτελείται βαθιά σάρωση.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
el: Παρακαλώ περιμένετε. Καθαρισμός ελεύθερου χώρου στο δίσκο.

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Prefetch
el: Προανάκτηση

en: Preserve
el: Διατήρηση

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
el: Προεπισκόπηση αρχείων στις επιλεγμένες ενέργειες (χωρίς τη διαγραφή τους)

en: Quarantine
el: Καραντίνα

en: Re-enabling swap.
el: Επανενεργοποίηση του swap.

en: Recent documents list
el: Λίστα πρόσφατων εγγράφων

en: Recordings
el: Εγγραφές

en: Recycle bin
el: Κάδος ανακύκλωσης

en: Reinitializing the swap device %s.
el: Επαναρχικοποίηση της συσκευής swap %s.

en: Remember window geometry
el: Απομνημόνευση γεωμετρίας παραθύρου

en: Remote control software
el: Λογισμικό απομακρυσμένου ελέγχου

en: Remove packages that were formerly dependencies
el: Απομάκρυνση πακέτων που ήταν παλαιότερα εξαρτήσεις

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
el: Επαναφορά ιστορικού χρήσης των μηχανών αναζήτησης και διαγραφή μη προεπιλεγμένων (non-factory) μηχανών αναζήτησης, κάποιες από τις οποίες προστίθενται αυτόματα

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
el: Επαναφορά του αρχείου διαμόρφωσης γιατί είναι φθαρμένο: %s

en: Rotated logs
el: Παλαιά αρχεία καταγραφής

en: Run
el: Εκτέλεση

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
el: Τρέξτε το BleachBit με δικαιώματα διαχειριστή για βελτίωση της ακρίβειας αντικατάστασης των περιεχομένων των αρχείων.

en: Run external command: %s
el: Εκτελέστε εξωτερική εντολή: %s

en: S_hred Settings and Quit
el: Επιλογές τεμα_χισμού και Έξοδος

en: Search engines
el: Μηχανές αναζήτησης

en: Search history
el: Ιστορικό αναζήτησης

en: Search tool
el: Εργαλείο αναζήτησης

en: Security warning
el: Προειδοποίηση ασφαλείας

en: Select destination folder
el: Επιλογή φακέλου προορισμού

en: Session
el: Συνεδρία

en: Session restore
el: Επαναφορά συνεδρίας

en: Setting nice value %d for this process.
el: Ορισμός καλής τιμής %d για αυτή τη διεργασία.

en: Settings for individual sites
el: Ρυθμίσεις για μεμονωμένες ιστοσελίδες

en: Sh_red Folders
el: Τε_μαχισμός φακέλων

en: Shell
el: Κέλυφος

en: Show debug messages
el: Εμφάνιση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en: Shred Paths from Clipboard
el: Εκκαθάριση διαδρομών από το πρόχειρο

en: Site preferences
el: Προτιμήσεις ιστοσελίδων

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skip
el: Παράκαμψη

en: Skipping mount point: %s
el: Παράλειψη σημείου προσάρτησης: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
el: Δεν μπορεί να διαγραφεί ειδικός τύπος αρχείου: %s

en: Special operations: %d
el: Ειδικές ενέργειες: %d

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
el: Καθορίστε μόνο μια από αυτές τις εντολές: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Sync
el: Συγχρονισμός

en: System
el: Σύστημα

en: System information
el: Πληροφορίες συστήματος

en: System journals
el: Αρχεία καταγραφής συστήματος

en: Temporary files
el: Προσωρινά αρχεία

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
el: Η εντολή 'swapoff -s' απέτυχε. Επιστροφή στο /proc/swaps για πληροφορίες swap.

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
el: Το πρόχειρο της επιφάνειας εργασίας που χρησιμοποιείται για ενέργειες αντιγραφής και επικόλλησης

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
el: Η μεταβλητή περιβάλλοντος TMP αναφέρεται σε έναν κατάλογο που δεν υπάρχει: %s

en: The system in general
el: Το σύστημα γενικά

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
el: Υπήρχε τουλάχιστον ένα αρχείο σε ένα σύστημα αρχείων που δεν υποστηρίζει προχωρημένη αντικατάσταση.

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
el: Αυτοί οι ορισμοί για τους καθαριστές είναι καινούριοι ή έχουν τροποποιηθεί. Λάθος ορισμοί μπορούν να βλάψουν το σύστημά σας. Αν δεν εμπιστεύεστε αυτές τις αλλαγές, διαγράψτε τα αρχεία ή κλείστε το πρόγραμμα.

en: These locations can be selected for deletion.
el: Αυτές οι τοποθεσίες μπορούν να επιλεγούν για διαγραφή.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
el: Αυτές οι τοποθεσίες δε θα διαγραφούν ούτε θα τροποποιηθούν.

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
el: Η λειτουργία αυτή διαγράφει όλες τις ρυθμίσεις του BleachBit και μετά κλείνει την εφαρμογή. Χρησιμοποιήστε την για να αποκρύψετε τη χρήση της εφαρμογής ή να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις της. Την επόμενη φορά που θα ανοίξετε την εφαρμογή, οι ρυθμίσεις θα επανέλθουν στις προεπιλεγμένες.

en: This option deletes all bookmarks.
el: Αυτή η επιλογή διαγράφει όλους τους σελιδοδείκτες.

en: This option is experimental and may cause system problems.
el: Αυτή η επιλογή είναι πειραματική και μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στο σύστημα.

en: This option is slow.
el: Αυτή η επιλογή είναι αργή.

en: This option is very slow.
el: Αυτή η επιλογή είναι πολύ αργή.

en: This option will delete your saved passwords.
el: Αυτή η επιλογή θα διαγράψει τους αποθηκευμένους κωδικούς πρόσβασης.

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
el: Αυτή η επιλογή θα επαναφέρει τις προκαθορισμένες τοποθεσίες στη Γρήγορη Πρόσβαση.

en: This will reset the position of desktop icons.
el: Επαναφορά των θέσεων των εικονιδίων της επιφάνειας εργασίας

en: This will restart Windows Explorer.
el: Αυτο θα επανεκκινήσει τον εξερευνητή των Windows.

en: Thumbnails
el: Εικόνες επισκόπησης

en: Trash
el: Κάδος απορριμάτων

en: Truncate
el: Εκκαθάριση περιεχομένου

en: Type
el: Τύπος

en: URL history
el: Ιστορικό URL

en: Unnecessary file cleaner
el: Καθαριστής περιττών αρχείων

en: Update BleachBit
el: Ενημέρωση του BleachBit

en: Update to version %s
el: Αναβάθμιση στην έκδοση %s

en: Update uninstallers
el: Εφαρμογές απεγκατάστασης ενημερώσεων

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
el: Χρησιμοποιήστε τα μεγέθη IEC (1 KiB = 1024 bytes) αντί της SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Utilities
el: Εργαλεία

en: VIM swap files across system
el: Αρχεία VIM swap στο σύστημα

en: VIM swap files under user profile
el: Αρχεία VIM swap στο προφίλ χρήστη

en: Vacuum
el: Καθαρισμός βάσης δεδομένων

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
el: Προειδοποίηση σχετικά με %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
el: Περιηγητής διαδικτύου

en: When finished
el: Όταν ολοκληρωθεί

en: Whitelist
el: Λίστα ασφαλών τοποθεσιών (Whitelist)

en: Widgets for the desktop
el: Widgets για την επιφάνεια εργασίας

en: Windowing system
el: Σύστημα παραθύρων

en: Windows 10 theme
el: Θέμα Windows 10

en: Wipe the swap and free memory
el: Καθαρισμός swap και απελευθέρωση μνήμης

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
el: Η εκκαθάριση του ελεύθερου χώρου του δίσκου διαγράφει τα απομεινάρια των αρχείων που διαγράφηκαν χωρίς ασφαλή διαγραφή. Δεν εξοικονομεί χώρο.

en: Wiping free space can take a long time.
el: Η εκκαθάριση του ελεύθερου χώρου μπορεί να πάρει πολύ χρόνο.

en: Wiping path: %s
el: Διαγραφή διαδρομής: %s

en: Wiping the swap device %s.
el: Εκκαθάριση της συσκευής swap %s.

en: Word processor
el: Eπεξεργαστής κειμένου

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
el: Εγγράφηκαν {files:,} αρχεία και {bytes:,} bytes σε {seconds:,} δευτερόλεπτα, σε {rate:.2f} MB/s

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
el: Αυτή τη στιγμή εκτελείτε το BleachBit με δικαιώματα διαχειριστή για την εκκαθάριση διαμοιραζόμενων τμημάτων του συστήματος, άρα οι αναφορές σε φάκελο του προφίλ χρήστη θα καθαρίσουν μόνο το λογαριασμό υπερχρήστη (root).

en: You must select an operation
el: Πρέπει να επιλέξετε μια ενέργεια

en: _About BleachBit
el: _Περί του BleachBit

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Diagnostics
el: _Διαγνωστικά

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Make Chaff
el: Παραγωγή _σκουπιδιών

en: _OK
el: _Εντάξει

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: _Shred Files
el: _Τεμαχισμός αρχείων

en: _Wipe Free Space
el: Ε_κκαθάριση ελεύθερου χώρου

[ctx: button]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: button]
en: Add file
el: Προσθήκη αρχείου

[ctx: button]
en: Add folder
el: Προσθήκη φακέλου

[ctx: button]
en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: column_label]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: column_label]
en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: do not prompt for administrator privileges
el: να μη γίνεται ερώτηση για δικαιώματα διαχειριστή

en: enable all options that do not have a warning
el: ενεργοποίηση όλων των επιλογών που δεν έχουν προειδοποιήσεις

en: launch the graphical interface
el: εκτέλεση του γραφικού περιβάλλοντος

en: list cleaners
el: Εμφάνιση καθαριστών

en: log debug messages to file
el: καταγραφή των μηνυμάτων καταγραφής σφαλμάτων σε αρχείο

en: not a valid cleaner: %s
el: μη έγκυρος καθαριστής: %s

en: output version information and exit
el: προβολή πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: overwrite files to hide contents
el: αντικατάσταση αρχείων για απόκρυψη των περιεχομένων τους

en: preview files to be deleted and other changes
el: προεπισκόπηση αρχείων που θα διαγραφούν και άλλων αλλαγών

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
el: εκτέλεση των καθαριστών για διαγραφή αρχείων και πραγματοποίηση άλλων μόνιμων αλλαγών

en: set log level to verbose
el: ορισμός του επιπέδου καταγραφής σε λεπτομερές

en: show system information
el: εμφάνιση πληροφοριών συστήματος

en: shred specific files or folders
el: τεμαχισμός συγκεκριμένων αρχείων ή φακέλων

en: update winapp2.ini, if a new version is available
el: ενημέρωση του winapp2.ini, αν υπάρχει νέα έκδοση διαθέσιμη

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
el: χρήση: %prog [επιλογές] καθαριστής.επιλογή1 καθαριστής.επιλογή2

en: use options set in the graphical interface
el: χρήση των επιλογών που ρυθμίστηκαν από το γραφικό περιβάλλον

en: wipe free space in the given paths
el: εκκαθάριση ελεύθερου χώρου στις δεδομένες διαδρομές

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to non-super-user
el: {bytes:,} bytes και {inodes:,} inodes διαθέσιμα σε μη super χρήστη

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to super-user
el: {bytes:,} bytes και {inodes:,} inodes διαθέσιμα σε super χρήστη
