BleachBit - en to bg translation catalogue (217 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
bg: %s не може да бъде почистен, защото в момента работи. Затворете го и пробвайте отново.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
bg: База данни от адреси, включваща отметки, уеб икони и история на посетените страници.

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
bg: База данни с имена и пароли, както и списък със страници, които не бива да запазват пароли

en: A history of forms entered in web sites
bg: История на записи, въвеждани в уеб страници

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
bg: История на формите, въведени в уеб страниците и в полето за търсене

en: A new version is available.
bg: Налична е нова версия.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
bg[0]: Остава още %d минута.
bg[1]: Остават още %d минути.

en: Active
bg: Активен

en: All languages will be deleted except those checked.
bg: Всички езици освен отметнатите ще бъдат изтрити.

en: Applications
bg: Приложения

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
bg: Сигурни ли сте, че желаете окончателно да изтриете файловете, съгласно избраните операции? Те може да са се променили откакто вие сте ги прегледали.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
bg: Сигурни ли сте, че желаете окончателно да изтриете тези файлове?

en: Backup files
bg: Резервни файлове

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
bg: Тъй като работите като root, моля отворете ръчно следната връзка в уеб четец:
    %s

en: Broken desktop files
bg: Развалени desktop файлове

en: Cache
bg: Кеш

en: Chat client
bg: Клиент за моментални съобщения

en: Chat logs
bg: Дневници на моментални съобщения

en: Check for new beta releases
bg: Проверяване за нови бета версии

en: Check periodically for software updates via the Internet
bg: Да проверява ли автоматично BleachBit за обновления през Интернет

en: Choose a file
bg: Избор на фаил

en: Choose a folder
bg: Изберете папка

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
bg: Изберете папка с права за запис за всяко устройтво, за което желаете да презапишете свободното пространство.

en: Choose files to shred
bg: Избери файлове за раздробяване

en: Choose folder to shred
bg: Изберете папка за изтриване

en: Clean
bg: Почистване

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
bg: Изчистване фрагментацията на базата данни, за да се освободи място и да се подобри скоростта, без да се премахват никакви данни

en: Clean file
bg: Изчистване на файл

en: Clean files in the selected operations
bg: Почистване на файлове за избраните операции

en: Clipboard
bg: Буфер за обмен

en: Code
bg: Код

en: Configure this option in the preferences.
bg: Настройте това в настройките.

en: Cookies
bg: Бисквитки

en: Crash reports
bg: Отчети за грешки

en: Current session
bg: Текуща сесия

en: Custom
bg: По избор

en: Custom folders will be reset.
bg: Потребителските папки ще бъдат върнати към начално състояние

en: DOM Storage
bg: Хранилище DOM

en: Debug logs
bg: Дневници с грешки

en: Deep scan
bg: Дълбоко сканиране

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete HTML5 cookies
bg: Изтриване на HTML5 бисквитки

en: Delete broken application menu entries and file associations
bg: Изтрива развалените стартери за програми от менюто и файлови асоциации

en: Delete confirmation
bg: Потвърждение за изтриване

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
bg: Изтрий "бисквитки", които съдържат информация за потребителя или лични настройки на посещаваните сайтове.

en: Delete downloaded podcasts
bg: Изтрива изтеглените подкасти

en: Delete files for unwanted languages
bg: Изтриване на файловете за непотребни езици

en: Delete obsolete files
bg: Изтриване на непотребни файлове

en: Delete old system logs
bg: Изтриване на стари системни доклади

en: Delete registry key
bg: Изтрий регистърния ключ

en: Delete the avatars and emoticons cache
bg: Изтриване кеша на аватарите и емотиконите

en: Delete the backup files
bg: Изтрива резервните файлове

en: Delete the cache
bg: Изтриване на кешираните данни

en: Delete the chat logs
bg: Изтриване дневниците на моменталните съобщения

en: Delete the command history
bg: Изтриване историята на командите

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
bg: Изтриване на бисквитките, посетените адреси и историята на търсене

en: Delete the current and last sessions
bg: Изтрива текущата и последната сесия

en: Delete the current session
bg: Изтриване на текущата сесия

en: Delete the debug logs
bg: Изтриване на дневниците с грешки

en: Delete the file memory.dmp
bg: Изтриване на файла memory.dmp

en: Delete the files
bg: Изтриване на файловете

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
bg: Изтриване на историята, включващо посотени сайтове, изтегляния и миниатюри

en: Delete the list of game servers
bg: Изтриване на списъка с игрови сървъри

en: Delete the list of recently used documents
bg: Изтрива списъка с последно използвани документи

en: Delete the list of visited web pages
bg: Изтрива списъка с посещаваните уеб страници

en: Delete the logs
bg: Изтриване на дневниците

en: Delete the most recently used list
bg: Изтриване на списъка най-често употребявани

en: Delete the search history
bg: Изтрива историята на търсенията

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
bg: Изтриване на индекса за търсене, база данни от думи и файлове, които те съдържат

en: Delete the temporary files
bg: Изтриване на временните файлове

en: Delete the usage history
bg: Изтриване на историята на използване

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
bg: Изтриване на кешираните данни от уеб страници, които намаляват времето за зареждане на вече посещавани страници

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
bg: Изтрий дейнсталатора за актуализациите на Microsoft, включително актуалните корекции, сервизни пакети и актуализациите на Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
bg: Изтриване на избраните потребителски каталози и файлове

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
bg: Изтриване на файла ~/.viminfo, съдържащ история на файловете, историята на командите и буфери

en: Disk space recovered: %s
bg: Възстановено пространство: %s

en: Disk space to be recovered: %s
bg: Пространство за възстановяване: %s

en: Done.
bg: Готово.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
bg: Изтегляне и актуализиране на шаблоните за почистване от общността (winapp2.ini)

en: Download history
bg: История на изтеглянията

en: Downloaded podcasts
bg: Изтеглени подкасти

en: Drives
bg: Устройства

en: Editor
bg: Редактор

en: Empty the recycle bin
bg: Изпразване на кошчето

en: Empty the trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
bg: Грешка при зареждане на модула SQLite: може да го блокира антивирусен софтуер.

en: Error when checking for updates:
bg: Грешка при проверка за обновления:

en: Errors: %d
bg: Грешки: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
bg: Грешка при изпълнение на операцията '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
bg: Не е открит изпълнимият файл: %s

en: File
bg: Файл

en: File transfer client
bg: Клиент за трансфер на файлове

en: Files deleted: %d
bg: Изтрити файлове: %d

en: Files to be deleted: %d
bg: Файлове за изтриване: %d

en: Folder
bg: Папка

en: Form history
bg: История на формите

en: Free disk space
bg: Свободно пространство

en: Free space and maintain privacy
bg: Освободете място и запазете поверителност

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
bg: GNU General Public License версия 3 или по-късна.
    Вижте http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
bg: Игра

en: Games
bg: Игри

en: General
bg: Общи

en: Help Contents
bg: Съдържание

en: History
bg: История

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
bg: Ако е намерено обновление, ще ви се даде възможност да видите информация за него. След това ще можете ръчно да изтеглите и инсталирате обновлението.

en: Imported from winapp2.ini
bg: Внесено от winapp2.ini

en: Index
bg: Индекс

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
bg: Проверете и прегледайте всички файлове, които желаете да запазите.

en: Internet
bg: Интернет

en: Languages
bg: Езици

en: List of files downloaded
bg: Списък с изтеглените файлове

en: List of visited web pages
bg: Списък на посетените страници

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
bg: Зарежда началната сесия след затваряне или срив на уеб четеца

en: Localizations
bg: Локализации

en: Logs
bg: Дневници

en: Mark for deletion
bg: Маркирай за изтриване

en: Memory
bg: Памет

en: Memory dump
bg: Съдържание на паметта

en: Most recently used
bg: Най-често употребявани

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Multimedia viewer
bg: Програма за преглеждане на мултимедийни файлове

en: Name
bg: Име

en: New winapp2.ini was downloaded.
bg: Новият winapp2.ini бе свален.

en: Office suite
bg: Офис пакет

en: Open web browser to %s?
bg: Зареждане на %s в уеб четеца?

en: Overwrite files to hide contents
bg: Презаписване на файловете за да се скрие съдържанието

en: Overwrite free disk space %s
bg: Презапиши свободното пространство %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
bg: Презаписване на свободното дисково пространство, за да се скрият изтритите файлове

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
bg: Презаписването е неефективно при някои файлови системи и при определени операции на BleachBit. Презаписването е значително по-бавно.

en: Passwords
bg: Пароли

en: Path
bg: Път

en: Places
bg: Места

en: Please wait.  Cleaning %s.
bg: Моля изчакайте. Изчистване на %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
bg: Моля изчакайте. Преглеждане на %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
bg: Моля изчакайте. Извършва се дълбоко сканиране.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
bg: Моля, почакайте. Извършва се почистване на свободното дисково пространство.

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preserve
bg: Запазване

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
bg: Преглед на файловете в избраните операции (без да се изтриват)

en: Program to clean unnecessary files
bg: Програма за изчистване на непотребните файлове

en: Recent documents list
bg: Списък с последно отваряни документи

en: Recycle bin
bg: Кошче

en: Recycle bin %s
bg: Кошче %s

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
bg: Изчистване на историята на търсене на търсещата машина и изтриване на нестандартните търсещи машини, някои от които са добавени автоматично

en: Rotated logs
bg: Стари логове

en: Run
bg: Стартиране на програма

en: S_hred Settings and Quit
bg: И_зтриване на настройките и изход

en: Search engines
bg: Търсещи машини

en: Search history
bg: История на търсенията

en: Search tool
bg: Инструмент за търсене

en: Security warning
bg: Предупреждение за безопасност

en: Session
bg: Сесия

en: Session restore
bg: Възстановяване на сесията

en: Settings for individual sites
bg: Настройка за отделни уеб страници

en: Sh_red Folders
bg: Премахване на директории (безвъзвратно)

en: Site preferences
bg: Предпочитания за уеб страници

en: Skip
bg: Пропускане

en: Special operations: %d
bg: Специални операции: %d

en: Start BleachBit with computer
bg: Стартиране на BleachBit с компютъра

en: System
bg: Система

en: System information
bg: Системна информация

en: Temporary files
bg: Временни файлове

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
bg: Буферът за обмен на работната среда, служещ за операциите копиране и поставяне

en: The system in general
bg: Системата като цяло

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
bg: Тези настройки на чистача са нови или са променени. Злонамерените настройки могат да повредят системата ви. Ако нямате доверие на тези промени, изтрийте файловете или излезте.

en: These locations can be selected for deletion.
bg: Тези места могат да бъдат избрани за изтриване.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
bg: Тези пътища няма да бъдат изтрити или променени.

en: This option deletes all bookmarks.
bg: Тази опция изтрива всички запазени връзки.

en: This option is experimental and may cause system problems.
bg: Тази опция е експериментална и може да предизвика  проблеми в  системата.

en: This option is slow.
bg: Тази настройка е бавна

en: This option is very slow.
bg: Тази настройка е много бавна.

en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: Trash
bg: Кошче

en: Truncate
bg: Изпразни

en: Type
bg: Тип

en: URL history
bg: История на посетените адреси

en: Unnecessary file cleaner
bg: Изчистване на непотребни файлове

en: Update BleachBit
bg: Обновяване на BleachBit

en: Update to version %s
bg: Обновяване до версия %s

en: Update uninstallers
bg: Деинсталатори на обновления

en: Utilities
bg: Инструменти

en: Vacuum
bg: Вакуум

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
bg: Обърнете внимание на %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
bg: Уеб четец

en: Whitelist
bg: Бял списък

en: Widgets for the desktop
bg: Джаджи за работния плот

en: Wipe the swap and free memory
bg: Изчистване на swap и свободна памет

en: You must select an operation
bg: Трябва да изберете операция

en: _About
bg: _Относно

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Release Notes
bg: _Бележки на изданието

en: _Shred Files
bg: _Раздробяване на файлове

en: _System Information
bg: _Системна информация

en: _Wipe Free Space
bg: _Почисти свободното място

[ctx: button]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: button]
en: Add file
bg: Добавяне на файл

[ctx: button]
en: Add folder
bg: Добавяне на папка

[ctx: button]
en: Clean
bg: Почистване

[ctx: button]
en: Preview
bg: Преглед

[ctx: button]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: column_label]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: column_label]
en: Filename
bg: Име на файл

en: do not prompt for administrator privileges
bg: не питай за администраторски права

en: launch the graphical interface
bg: стартирате на графичния интерфейс

en: list cleaners
bg: чистачи на списъци

en: not a valid cleaner: %s
bg: невалиден чистач: %s

en: output version information and exit
bg: извеждане на информация за версията и изход

en: overwrite files to hide contents
bg: презапиши файлове за да скриеш съдържанието

en: preview files to be deleted and other changes
bg: прегледай файловете за изитриване и прилагане на други промени

en: show system information
bg: показване на системна информация

en: update winapp2.ini, if a new version is available
bg: Актуализиране на winapp2.ini, ако има налична нова версия

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
bg: употреба: %prog [опции] чистач.опция1 чистач.опция2

en: use options set in the graphical interface
bg: използвайте зададените настройки в графичния интерфейс
