bleachbit - en to ast translation catalogue (259 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
ast: Nun pue llimpiase %s porque anguaño ta n'execución. Zárralu y volvi tentalo.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
ast: Una base de datos d'URLs qu'inclúi marcadores, favicons y un historial de sitios web visitaos

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
ast: Una base de datos de nomes d'usuariu y contraseñes amás d'un llistáu de sitios que nun deberíen atroxar contraseñes

en: A history of forms entered in web sites
ast: Un historial de formularios introducíos nos sitios web

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
ast: Un historial de los formularios introducíos nos sitios web y barres de gueta

en: A new version is available.
ast: Hai disponible una versión nueva.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
ast[0]: Sobro %d minutu restante.
ast[1]: Sobro %d minutos restantes.

en: Active
ast: Activu

en: All languages will be deleted except those checked.
ast: Desaniciaránse toles llingües quitante les conseñaes.

en: Anti-virus
ast: Antivirus

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu los ficheros según les operaciones esbillaes? Los ficheros actuales que se desaniciarán quiciabes camudaren dende qu'executares la previsualización

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu estos ficheros?

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
ast: Otru procesu bloquió polo menos un ficheru, asina que'l so conteníu pudo non sobrescribise. Marcaráse pa desaniciu al reaniciar el sistema

en: Audio files tagger
ast: Etiquetador de ficheros d'audiu

en: Audio player
ast: Reproductor d'audiu

en: Backup files
ast: Ficheros de respaldu

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
ast: Pola mor de que nun tas como root, por favor abri esti enllaz a mano nun restoaldor web:
    %s

en: Blocklists
ast: Llistaos de bloquéu

en: Blocklists will need update to work.
ast: Los llistaos de bloquéu precisen anovase pa funcionar

en: Broken desktop files
ast: Ficheros d'escritoriu rotos

en: Cache
ast: Caché

en: Chat client
ast: Veceru de charra

en: Chat logs
ast: Rexistros de charres

en: Check for new beta releases
ast: Comprobar versiones beta nueves

en: Check periodically for software updates via the Internet
ast: Comprobar davezu anovamientos de software per internet

en: Choose a file
ast: Escueyi un ficheru

en: Choose a folder
ast: Escueyi una carpeta

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
ast: Escueyi una carpeta pa cada preséu na que se puea escribir y porder usala pa sobrescribir l'espaciu llibre.

en: Choose files to shred
ast: Escoyer ficheros a esmigayar

en: Choose folder to shred
ast: Escoyer carpeta a esmigayar

en: Clean
ast: Llimpiar

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
ast: Llimpia la fragmentación de la base de datos p'amenorgar l'espaciu y ameyorar la velocidá ensin desaniciar dengún datu

en: Clean file
ast: Llimpiar ficheru

en: Clean files in the selected operations
ast: Llimipia los ficheros nes operaciones esbillaes

en: Clean files widely scattered across the disk
ast: Llimpia los ficheros espardíos pel discu

en: Clean old system journals
ast: Llimpia los diarios vieyos del sistema

en: Clipboard
ast: Cartafueyu

en: Code
ast: Códigu

en: Compatibility layer for Windows software
ast: Capa de compatibilidá pa software de Windows

en: Configure this option in the preferences.
ast: Configura esta opción nes preferencies.

en: Confirm before delete
ast: Confirmar enantes de desaniciar

en: Crash reports
ast: Informes de casques

en: Current session
ast: Sesión actual

en: Custom
ast: Personalizao

en: Custom folders will be reset.
ast: Reafitaránse les carpetes personalizaes.

en: DOM Storage
ast: Almacenamientu DOM

en: Database
ast: Base de datos

en: Debug logs
ast: Rexistros de depuración

en: Deep scan
ast: Escanéu fondu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete HTML5 cookies
ast: Desanicia les cookies HTML5

en: Delete broken application menu entries and file associations
ast: Desanicia entraes rotes del menú d'aplicaciones y asociaciones de ficheros

en: Delete cached patches and installers
ast: Desanicia los parches ya instaladores na caché

en: Delete confirmation
ast: Confirmación de desaniciu

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
ast: Desanicia les cookies que contienen información como preferencies d'un sitiu web, autenticación ya identificación pa rastrexu

en: Delete downloaded podcasts
ast: Desanicia los podcasts baxaos

en: Delete files for unwanted languages
ast: Desanicia les llingües non queríes

en: Delete obsolete files
ast: Desanicia los ficheros obsoletos

en: Delete old system logs
ast: Desanicia los rexistros vieyos del sistema

en: Delete registry key
ast: Desanicia la clave del rexistru

en: Delete the avatars and emoticons cache
ast: Desanicia la caché d'avatares y fustaxes

en: Delete the backup files
ast: Desanicia los ficheros de respaldu

en: Delete the cache
ast: Desanicia la caché

en: Delete the chat logs
ast: Desanicia los rexistros de les charres

en: Delete the command history
ast: Desanicia l'historial de comandos

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
ast: Desanicia les cookies, URLs visitaes y l'historial de guetes

en: Delete the current and last sessions
ast: Desanicia les sesiones actuales y caberes

en: Delete the current session
ast: Desanicia la sesión actual

en: Delete the database, which contain information such as play count and last played
ast: Desanicia la base de datos que contién información como la cantidá de reproducciones y lo reproducío últimamente

en: Delete the debug logs
ast: Desanicia los rexistros de depuración

en: Delete the file
ast: Desanicia'l ficheru

en: Delete the file memory.dmp
ast: Desanicia'l ficheru memory.dmp

en: Delete the files
ast: Desanicia los ficheros

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
ast: Desanicia l'historial qu'inclúi los sitios visitaos, descargues y miniatures

en: Delete the list of game servers
ast: Desanicia'l llistáu de los sirvidores de xuegu

en: Delete the list of recently used documents
ast: Desanicia'l llistáu de documentos usaos apocayá

en: Delete the list of visited web pages
ast: Desanicia'l llistáu de páxines web visitaes

en: Delete the logs
ast: Desanicia los rexistros

en: Delete the most recently used list
ast: Desanicia'l llistáu más usáu apocayá

en: Delete the search history
ast: Desanicia l'historial de guetes

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
ast: Desanicia l'índiz de gueta, una base de datos de pallabres y los ficheros que contenga

en: Delete the temporary files
ast: Desanicia los ficheros temporales

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
ast: Desanicia los torrents (namái los datos meta y non los ficheros descritos)

en: Delete the usage history
ast: Desanicia l'historial d'usu

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
ast: Desanicia la caché web qu'amenorga'l tiempu p'amosar les páxines visitaes de nueves

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
ast: Desanicia los desinstaladores pa los anovamientos de Microsoft qu'inclúin, igües, paquetes de servicios y anovamientos d'Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
ast: Desanicia los ficheros y carpetes especificaos pol usuariu

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
ast: Desanicia'l ~/.viminfo qu'inclúi l'historial de ficheros, comandos y búferes

en: Desktop environment
ast: Entornu d'escritoriu

en: Disk space recovered: %s
ast: Espaciu recuperáu en discu: %s

en: Disk space to be recovered: %s
ast: Espaciu pa recuperar en discu: %s

en: Document viewer
ast: Visor de documentos

en: Done.
ast: Fecho.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
ast: Baxar y anovar dende la comunidá los llimpiadores (winapp2.ini)

en: Download history
ast: Historial de descargues

en: Downloaded podcasts
ast: Podcasts baxaos

en: Drives
ast: Unidaes

en: Email client
ast: Veceru de corréu

en: Empty the recycle bin
ast: Balera la papelera

en: Empty the trash
ast: Llimpia la basoria

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
ast: Fallu cargando'l módulu de SQLite: quiciabes el software antivirus tea bloquiándolu.

en: Error when checking for updates:
ast: Fallu al comprobar anovamientos:

en: Error when opening a network connection to %s to check for updates. Please verify the network is working.
ast: Fallu al abrir una conexón de rede a %s pa comprobar anovamientos. Verifica que la rede tea funcionando, por favor.

en: Errors: %d
ast: Fallos: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
ast: Esceición entrín s'executaba la operación «%(operation)s»: «%(msg)s»

en: Executable not found: %s
ast: Nun s'alcontró l'executable: %s

en: Exit after cleaning
ast: Colar dempués de llimpiar

en: File
ast: Ficheru

en: File archiver
ast: Archivador de ficheros

en: File manager
ast: Xestor de ficheros

en: File transfer client
ast: Veceru de transferencia de ficheros

en: Files deleted: %d
ast: Ficheros desaniciaos: %d

en: Files to be deleted: %d
ast: Ficheros pa desaniciar: %d

en: Folder
ast: Carpeta

en: Form history
ast: Historial de formularios

en: Free disk space
ast: Lliberar espaciu en discu

en: Free space and maintain privacy
ast: Llibera espaciu y caltién la privacidá

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
ast: Llicencia Pública Xeneral de la GNU versión 3 o posterior. 
    Mira http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
ast: Xuegu

en: Games
ast: Xuegos

en: General
ast: Xeneral

en: Graphics editor
ast: Editor de gráficos

en: Help Contents
ast: Conteníos d'ayuda

en: Hide irrelevant cleaners
ast: Anubrir llimpiadores irrelevantes

en: History
ast: Historial

en: IRC client formerly known as XChat
ast: Veceru IRC conocíu enantes como XChat

en: Icons for files on the system
ast: Iconos pa los ficheros del sistema

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
ast: Si s'alcuentra un anovamientu, darásete la opción de ver información tocante a elli. Darréu, podrás baxar ya instalar l'anovamientu.

en: Imported from winapp2.ini
ast: Importóse de winapp2.ini

en: Index
ast: Índiz

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
ast: Inspeiciona la previsualización de cualesquier ficheru que quieras caltener.

en: Installers
ast: Instaladores

en: Languages
ast: Llingües

en: List of files downloaded
ast: Llistáu de ficheros baxaos

en: List of visited web pages
ast: Llistáu de páxines web visitaes

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
ast: Carga la sesión inicial dempués de zarrar o cascar el restolador

en: Localizations
ast: Traducciones

en: Logs
ast: Rexistros

en: Mark for deletion
ast: Marcar pa desaniciar

en: Media player
ast: Reproductor multimedia

en: Memory
ast: Memoria

en: Memory dump
ast: Volquiáu de memoria

en: Most recently used
ast: Lo más usao apocayá

en: Multimedia viewer
ast: Visor multimedia

en: Name
ast: Nome

en: New winapp2.ini was downloaded.
ast: Baxóse un winapp2.ini nuevu.

en: Office suite
ast: Suite ofimática

en: Open web browser to %s?
ast: ¿Abrir un restolador web pa %s?

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
ast: Sobrescribe'l conteníu de los ficheros pa evitar la recuperación

en: Overwrite free disk space %s
ast: Sobrescribe l'espaciu en discu de %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
ast: Sobrescribe l'espaciu llibre en discu p'anubrir los ficheros desaniciaos

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
ast: El sobrescribir ye ineficaz en dellos sistemes de ficheros y con ciertes operaciones de BleachBit, amás d'enforma más lento.

en: Package lists
ast: Llistaos de paquetes

en: Package manager
ast: Xestor de paquetes

en: Passwords
ast: Contraseñes

en: Path
ast: Camín

en: Places
ast: Llugares

en: Please wait.  Cleaning %s.
ast: Espera, por favor. Llimpiando %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
ast: Espera, por favor. Previsualizando %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
ast: Espera, por favor. Executando l'escanéu fondu.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
ast: Espera, por favor. Llimpiando l'espaciu llibre en discu.

en: Please wait. Cleaning up after wiping file system metadata.
ast: Espera, por favor. Llimpiando tres desaniciar los datos meta del sistema de ficheros.

en: Please wait. Wiping file system metadata.
ast: Espera, por favor. Llimpiando los datos meta del sistema de ficheros.

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preserve
ast: Caltener

en: Preview
ast: Previsualizar

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
ast: Previsualiza los ficheros nes opciones esbillaes (ensin desaniciar dengún)

en: Program to clean unnecessary files
ast: Programa pa llimpiar ficheros innecesarios

en: Recent documents list
ast: Llistáu de documentos recientes

en: Recycle bin
ast: Papelera

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
ast: Reanicia l'historial d'usu de los motores de gueta y desanicia los motores de gueta que nun seyan de fábrica, dalcuando amestaos automáticamente

en: Rotated logs
ast: Rexistros vieyos

en: Run
ast: Executar

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
ast: Executa BleachBit con privilexos alministrativos p'ameyorar la precisión de la sobrescritura del conteníu de los ficheros.

en: Run external command: %s
ast: Executar comandu esternu: %s

en: S_hred Settings and Quit
ast: De_struyir axustes y colar

en: Search engines
ast: Motores de gueta

en: Search history
ast: Historial de guetes

en: Search tool
ast: Ferramienta de gueta

en: Security warning
ast: Alvertencia de seguranza

en: Session
ast: Sesión

en: Session restore
ast: Restauración de sesión

en: Settings for individual sites
ast: Axustes pa sitios individuales

en: Sh_red Folders
ast: Des_truyir carpetes

en: Site preferences
ast: Preferencies sitios

en: Size
ast: Tamañu

en: Skip
ast: Saltar

en: Special operations: %d
ast: Operaciones especiales: %d

en: Start BleachBit with computer
ast: Aniciar BleachBit col ordenador

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: System
ast: Sistema

en: System information
ast: Información del sistema

en: System journals
ast: Diarios del sistema

en: Temporary files
ast: Ficheros temporales

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
ast: El cartafueyu del entornu d'escritoriu úsase pa les operaciones de copiar/cortar y apegar

en: The system in general
ast: El sistema en xeneral

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
ast: Hebo polo menos un ficheru nel sistema de ficheros que nun sofita la sobrescritura avanzada.

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
ast: Estes definiciones del llimpiador son nueves o camudaron. Les definiciones malicioses puen dañar el to sistema. Si nun t'enfotes nestes camudancies, desanicia los ficheros o cola.

en: These locations can be selected for deletion.
ast: Estos allugamientos puen esbillase pa desanicialos.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
ast: Nun se desaniciarán o modificarán estos caminos.

en: This option deletes all bookmarks.
ast: Esta opción desanicia tolos marcadores.

en: This option is experimental and may cause system problems.
ast: Esta opción ye esperimental y quiciabes cause problemes nel sistema.

en: This option is slow.
ast: Esta opción ye lenta.

en: This option is very slow.
ast: Esta opción ye perlenta.

en: This option will delete your saved passwords.
ast: Esta opción desaniciará les tos contraseñes guardaes.

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
ast: Esta opción reafitará tolos allugamientos fixaos n'Accesu rápidu.

en: This will restart Windows Explorer.
ast: Esto reaniciará l'esplorador de ficheros.

en: Thumbnails
ast: Miniatures

en: Trash
ast: Basoria

en: Truncate
ast: Truncar

en: Type
ast: Triba

en: URL history
ast: Historial d'URL

en: Unnecessary file cleaner
ast: Llimpiador de ficheros innecesarios

en: Update BleachBit
ast: Anovar BleachBit

en: Update to version %s
ast: Anovar a la versión %s

en: Update uninstallers
ast: Desinstaladores d'anovamientos

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
ast: Usar tamaños de la IEC  (1 KiB = 1024 bytes) en cuentes del SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Utilities
ast: Utilidaes

en: Vacuum
ast: Llimpiar

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
ast: Alvertencia tocante a %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
ast: Restolador web

en: Whitelist
ast: Llistáu blancu

en: Widgets for the desktop
ast: Widgets pal escritoriu

en: Windowing system
ast: Sistema de ventanes

en: Wipe the swap and free memory
ast: Llimpiar y llibera la memoria d'intercambéu

en: Word processor
ast: Procesador de Words

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
ast: Tas executando BleachBit con privilexos alministrativos pa llimpiar les partes compartíes del sistema y les referencies a la carpeta del perfil d'usuariu namái llimparán la cuenta root.

en: You must select an operation
ast: Has esbillar una operación

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Edit
ast: _Editar

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Help
ast: Ay_uda

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Release Notes
ast: Notes de _llanzamientu

en: _Shred Files
ast: _Destruyir ficheros

en: _System Information
ast: Información del _sistema

en: _Wipe Free Space
ast: _Llimpiar l'espaciu llibre

[ctx: button]
en: Add
ast: Amestar

[ctx: button]
en: Add file
ast: Amestar ficheru

[ctx: button]
en: Add folder
ast: Amestar carpeta

[ctx: button]
en: Clean
ast: Llimpiar

[ctx: button]
en: Preview
ast: Previsualizar

[ctx: button]
en: Remove
ast: Desaniciar

[ctx: column_label]
en: Delete
ast: Desaniciar

[ctx: column_label]
en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: do not prompt for administrator privileges
ast: Nun suxer los privilexos alministrativos

en: launch the graphical interface
ast: Llanza la interfaz gráfica

en: list cleaners
ast: Llista los llimpiadores

en: not a valid cleaner: %s
ast: nun ye un llimpiador válidu: %s

en: output version information and exit
ast: Amuesa la información de la versión y cola

en: overwrite files to hide contents
ast: Sobrescribe los ficheros p'anubrir los conteníos

en: preview files to be deleted and other changes
ast: Previsualiza los ficheros pa desaniciar y otres camudancies

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
ast: Executa los llimpiadores pa desaniciar ficheros y facer otres camudancies permanentes

en: show system information
ast: Amuesa la información del sistema

en: shred specific files or folders
ast: esmigayar los ficheros o carpetes especificaos

en: update winapp2.ini, if a new version is available
ast: Anueva winapp2.ini si hai disponible una versión nueva

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
ast: usu: %prog [opciones] opción1.llimpiador opción2.llimpiador

en: use options set in the graphical interface
ast: Usa les opciones afitaes na interfaz gráfica
